Bezlitosny Raków na początek okresu przygotowawczego

MKS Myszków

MKS Myszków

W pierwszym w tym roku meczu sparingowym MKS Myszków poległ na boisku Rakowa Częstochowa 1:8. Mecz miał się odbyć początkowo z drugą drużyną drugoligowca ale na boisku pojawiło się kilku zawodników pierwszej drużyny. Różnica w poziomie obu drużyn była aż nadto widoczna choć do 70 minuty myszkowianie trzymali się w miarę dobrze przegrywając jedynie w stosunku 1:3. Ostatnie 20 minut to jednak liczne błędy i łatwo zdobywane bramki przez częstochowian.

Od pierwszych minut przewaga gospodarzy była ogromna. Myszkowianie ograniczali się jedynie do kontr jednak i te były wyprowadzane nader rzadko. Piłkarze Rakowa zdobyli bramkę po 15 minutach gry a następnie zmarnowali kilka okazji. W 35 minucie prostopadłe zagranie ze środka pola na bramkę w sytuacji sam na sam zamienił Daniel Sroślak. Kiedy pierwsza połowa dobiegała końca niedokładne zagranie do obrońców MKS-u Piotra Napory wykorzystał napastnik przeciwnika, minął Kamila Pysno i pokonał Bartłomieja Wilka.

W drugiej połowie nastąpiło kilka zmian w obu zespołach ale obraz gry nie uległ zmianie. Błędy w grze obronnej niebiesko-białych na bramki zamieniali gospodarze i stąd tak wysoki wynik.

Myszkowianie byli zmuszeni do gry defensywnej co nieczęsto im się w ostatnich czasach zdarzało a sparing z tak dobra drużyną był dobrą okazją dla nowego szkoleniowca do poznania mankamentów zespołu. Nie zagrało w tym spotkaniu kilku czołowych zawodników min. Robert Szczepaniak, Daniel Ruciński i Piotr Podeszwa. Zagrało za to kilku młodych wychowanków MKS-u i kilku zawodników testowanych.

Raków Częstochowa – MKS Myszków 8:1 (2:1)

8:1 Kamil Skowronek 82`

Raków Częstochowa: Mateusz Kos (Krzysztof Dymarek), Paweł Walasek (Paweł Marchewka), Bartłomiej Wiśniewski, Adam Łysek, Radosław Werner, Łukasz Kmieć (Mateusz Musiał), Paweł Nocuń, Marcin Czerwiński, Oskar Czyż (Dawid Świerk), Maciej Wiktorek (Kamil Skowronek), Przemysław Mońka.

MKS Myszków: Bartłomiej Wilk (Bartłomiej Gęsikowski), Bartosz Duda (Piotr Filipowicz), Robert Lamch, Kamil Pysno (Michał Kondela), Błażej Wrona, Dawid Dobrowolski, Piotr Napora (Maciej Kubacki), Patryk Grim, Daniel Sroślak (Konrad Wieczorek), Maciej Greń (Przemysław Piątkowski), Zawodnik testowany (Błażej Gradek).