Było blisko

W sobotnie popołudnie MKS zmierzył się w Rudzie Śląskiej ze Slavią. Mecz dobrze rozpoczęli podopieczni Dawida Krzętowskiego. Rywal cofnął się po swoje pole karne a myszkowianie z łatwością stworzyli dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem tyle, że żadnej nie wykorzystali. Po chwili na strzał z 18 metrów zdecydował się Gustaw Tomkowicz i piłka wpadła w okienko bramki gospodarzy. Od tego momentu mecz rozgrywał się według scenariusza: myszkowianie próbowali rozgrywać piłkę i z mozołem zdobywać pole a zawodnicy Slavi  odbierali im piłkę i jednym podaniem uruchamiali napastników stwarzając zagrożeni pod bramka Konrada Kiepury. Po kilku ostrzeżeniach gospodarze w końcu trafili. Po chwili poprawili i do przerwy MKS szczęśliwie przegrywał tylko 2:1. Po przerwie Slavia w pierwszych minutach stworzyła sobie dwie doskonałe sytuacje do podwyższenia ale raz słupek ratował MKS a raz nie trafili do bramki napastnicy naszych przeciwników. Od tego momentu niebiesko-biali zaczęli łapać rytm gry i do 83 minuty stworzyli sobie tyle dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, że spokojnie mogli wyjść na prowadzenie. Sztuka ta jednak się nie udała a szkoda bo rozgrywający dobre zawody Szymon Rosochacki sam zmarnował dwie 100% okazje do zdobycia bramki. W 83 minucie Tomasz Zdanowski pięknym strzałem z rzutu wolnego dał nam remis ale jedynie chwilowy. Po kolejne akcji gospodarze w zamieszaniu pod bramką Konrada Kiepury wepchnęli piłkę do bramki, przy biernej postawie naszych zawodników, bowiem aż trzech zawodników z Rudy Śląskiej było gotowych  skierować piłkę z metra do naszej bramki a wokoło nich nie było żadnego z naszych. Jeszcze w 90 minucie spotkania Szymon Zboralski z metra przestrzelił w dogodnej okazji i po chwili sędzia zakończył mecz.