Ciężka sobota czwartoligowców

Bardzo trudne pojedynki czekają zespoły z naszego regionu. Polonia Poraj i KS Panki będą podejmować drugie zespoły GKS-u Tychy i Piasta Gliwice, a pojedynki z „rezerwistami” nie należą do łatwych i są pełne niewiadomych co do składu. Częstochowianie do Siewierza pojadą prawdopodobnie bez wzmocnień, a myszkowianom przyjdzie się zmierzyć z dobrze grająca na wiosnę Slavią.

Polonia Poraj – GKS II Tychy, sobota, godz.11.00.
Podopieczni Marka Mandli stali się specjalistami od remisów, których już mają dziesięć w kolekcji i na wiosnę zdołali wygrać tylko jeden pojedynek, resztę zremisowali, ale od dziewięciu kolejek nie zaznali goryczy porażki. Ostatnio w Będzinie dali sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania z RKS-em Grodziec. Podobnie zagrali ich rywale, którzy również 3:3 zremisowali ze Slavią Ruda Śląska. Tyszanie są raczej drużyną własnego boiska i bez wzmocnień tracą wiele walorów.
Przemsza Siewierz – Raków II Częstochowa, sobota, godz.17.00.
Częstochowianie tym razem nie będą mogli liczyć na wzmocnienie składu, gdyż pierwsza drużyna o 14.00. rozegra ważny pojedynek o awans do zaplecza Ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że młodzi następcy, którzy z każdym kolejnym meczem nabierają koniecznego doświadczenia i ogrania, zaprezentują się dobrze i zapunktują również w Siewierzu. Piłkarze Przemszy ostatnio 3:3 zremisowali z Szombierkami w Bytomiu.
Slavia Ruda Śląska – MKS Myszków, sobota, godz.17.00.
Slavia po zimowych wzmocnieniach gra coraz lepiej uciekając z każdą kolejką ze strefy spadkowej. Strzela również wiele bramek, a ma ich zdobytych w rundzie wiosennej już 22. W ostatniej kolejce rudzianie zremisowali ze wzmocnionym pierwszoligowcami GKS-u Tychy. Trudne zadanie czeka myszkowian, którzy ostatnio męczyli się z KS Panki. Miejmy nadzieję, że doszli już do siebie po ligowo-pucharowym maratonie.
KS Panki – Piast II Gliwice, sobota, godz.17.00
Pankowianie ambitnie walczą w każdym meczu o punkty. Ostatnio byli bliscy wywiezienia upragnionego punktu z Myszkowa. Niestety jeden błąd pozbawił ich cennej zdobyczy i po raz 13.musieli wracać z niczym z delegacji. Tym razem na PankNou przyjdzie im się zmierzyć z „równo” grającymi rezerwami Piasta Gliwice. Ostatnio „Piastunki” wzmocnione piłkarzami Dariusza Wdowczyka pokonały drużynę z czuba tabeli, Wartę Zawiercie.

źródło: cz-piłka.pl, foto: cz-piłka.pl