Concordia pokonana

Concordia Knurów

MKS wybrał się w sobotni ranek do Knurowa by rozegrać o godz. 11 mecz z miejscowa Concordią. Mecz 10 z 4 drużyną w tabeli odzwierciedlał różnicę w ligowych rozgrywkach i MKS wygrał zasłużenie 2:0.

Mecz ułożył się dla myszkowian doskonale bowiem już w 5 minucie spotkania po pięknej trójkowej akcji Rosochacki, Skwarczyński, Rados ten trzeci dopełnił formalności otrzymując podanie wzdłuż bramki przysłowiowo dokładając tylko nogę. Myszkowianie mieli też dużo szczęścia unikając utraty bramki w pierwszej minucie spotkania, kiedy to sytuacje sam na sam z Michałem Brusiem przegrał napastnik knurowian. Wprawdzie w następnych minutach gospodarze częściej przebywali pod polem karnym MKS-u to jednak po chwili nasi zawodnicy opanowali sytuację i nadawali ton wydarzeniom na boisku przez większość meczu kontrolując bieg wydarzeń na boisku. Jeszcze w pierwszej połowie kapitalnym strzałem spoza pola karnego popisał się Tomasz Rados podwyższając rezultat spotkania na 2:0. Jeszcze raz Tomasz Rados mógł w tej odsłonie meczu wpisać się na listę strzelców jednak jego strzał głową z pięciu metrów wyłapał bramkarz Consordii.

[iframe src=”http://polskieligi.net/tabela_live/4-liga/4-liga-slaska-gr-i” width=”98%” height=”450″ frameborder=”0″ scrolling=”no” align=”middle”]

Do przerwy 2:0 i gospodarzom nie pozostało nic innego jak rzucić się do ataku. Myszkowianie jednak nie dali sobie wbić  bramki i podtrzymali znakomitą passę meczów na wyjeździe nie tracą bramki już w kolejnym czwartym meczu a wywożąc w tym czasie z boisk rywali 10 punktów.

Zespół zagrał bez Pawła Mazurka, który czeka na wyniki badań mających dać odpowiedź, czy w meczu z Górnikiem Wesoła będzie już do dyspozycji trenera Artura Mosny. Do zdrowia dochodzi też Sylwester Kryger i być może i on w niedługim czasie będzie mógł pojawić się na boisku.

Brawa dla naszego zespołu, który po raz kolejny zagrał znakomite pierwsze 45 minut potrafiąc zdominować rywali, tym razem odskoczyć na bezpieczna odległość i skontrolować mecz do ostatniego gwizdka sędziego. Dodać też trzeba, że gospodarze kończyli mecz w 10-tkę.

Mecz z Wesołą już w najbliższą środę o godz. 17.30. Środowy termin nie jest fortunny ale liczymy, że kibice wesprą i tym razem myszkowian obecnością na stadionie przy ul. Pułaskiego.

Concordia Knurów – MKS Myszków 0:2 (0:2)

MKS skład: Bruś – Brakstator, Maternik, Zdanowski, Nowak – Skwarczyński, Skórski, Korbel, Żurawski, Rados – Rosochacki

Grali też: Wrona, Pałyga, Tomkowicz

Bramki: Rados x 2