Derbowe punkty zgarnia Myszków

W meczu ostatniej kolejki spotkań rundy jesiennej rozgrywek czwartej ligi MKS Myszków udał się do Żarek na mecz z miejscowymi Zielonymi. Nasi sąsiedzi zza miedzy dość niespodziewanie okupują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 9 punktów na co trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie po zeszłorocznym ogromnym sukcesie, kiedy to w rozgrywkach zespół ten zajął drugie miejsce. Z drugiej strony trudno też znaleźć racjonalne wytłumaczenie dla znakomitej postawy MKS-u, który jako beniaminek zgarnia punkty tam gdzie to tylko możliwe, pomimo ogromnych problemów finansowych w klubie oraz wąskiej i młodej kadry zawodników. W meczu derbowym w pierwszym składzie zabrakło Pawła Mazurka a zasiadający na ławce Kamil Korbel, Robert Szczepaniak czy Tomasz Żurawski wracają do zespołu po perypetiach głównie zdrowotnych. Kiedy w 20 minucie spotkania karetka zabrała ze stadionu Tomasza Radosa, który po ciosie w głowę od Progressa Musepy zakończył mecz z rozbitą głową i wstrząśnieniem mózgu, wydawało się, że mecz będzie się układał korzystniej dla Zielonych. Zawodnicy trenera Dawida Krzętowskiego znajdowali jednak odpowiedź na każdą trudną sytuację w tym sezonie i również w tak ważnym meczu jak dzisiejszy potrafili znaleźć rozwiązanie na grających z nożem na gardle Zielonych.

16  Przyszłość Ciochowice 15 0 0 0 15

W pierwszej połowie mecz był wyrównany ale żadna z drużyn  nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. Żarczanie zdobyli gola po stałym fragmencie, jednak bramka padła ze spalonego i do przerwy na tablicy wyników był rezultat bezbramkowy. W drugiej połowie myszkowianie osiągnęli przewagę i zaczęli stwarzać poważniejsze zagrożenie pod bramką Zielonych. W jednym z zamieszań podbramkowych piłkę do siatki gospodarzy skierował niezawodny w tym sezonie Paweł Skwarczyński i niebiesko-biali wyszli na prowadzenie. Dopiero w końcowych fragmentach meczu przeciwnik przycisnął ale to znowu  stwarzało okazje do kontr dla MKS-u. Żadna jednak z dogodnych sytuacji podbramkowych nie została sfinalizowana z sukcesem i do końca spotkania wynik 1:0 się utrzymał, co oznacza kolejne wielkie zwycięstwo reprezentantów Myszkowa.

Wyniki 15. kolejki

Zieloni Żarki 0-1 MKS Myszków
GKS II Katowice – Slavia Ruda Śląska 15 listopada, 16:00
Sarmacja Będzin 2-2 Polonia Poraj
Concordia Knurów 1-4 Gwarek Tarnowskie Góry
Przemsza Siewierz 6-0 Górnik Wesoła (Mysłowice)
Raków II Częstochowa – Ruch Radzionków 15 listopada, 11:00
Górnik Piaski (Czeladź) 0-1 RKS Grodziec (Będzin)
Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza) 7-0 Przyszłość Ciochowice

Dumni z wyniku są działacze klubu ale i dumni mogą być licznie zgromadzeni na stadionie kibice  z Myszkowa z liczną grupą fanatyków na czele. Głośny i sportowy doping uskrzydlił naszych zawodników ale i nadał meczowi dodatkowego smaczku i atmosfery, pokazując, że sport może dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń a lokalne derby mogą urosnąć do rangi wydarzenia sportowego regionu. Bardzo byśmy chcieli, żeby sukces MKS-u, sukces dla Myszkowa, został w końcu zauważony przez władze miasta. MKS bez względu na wynik jutrzejszych spotkań skończy rundę na pudle. To doprawdy niewiarygodne. Jesteśmy gotowi na więcej tylko prosimy – dajcie nam szanse.

Brawa dla naszych, Zielonym życzymy powodzenia bo tak dobrze zorganizowany klub z pewnością zasługuje na lepszy wynik.

Zieloni Żarki – MKS Myszków 0:1 (0:0)

Skład MKS: Bruś – Braksator, Maternik, Kryger, Kołodziej – Skwarczyński, Tomkowicz, Zdanowski, Wrona, Rados – Rosochacki

Grali też: Korbel, Żurawski, Zboralski, Szczepaniak

Bramka MKS: Skwarczyński