Drużyny MKS-u wygrywają swoje mecze

RKS Grodziec Będzin

Drużyna seniorów MKS-u spotkała się w sobotnie przedpołudnie w prestiżowym meczu z rezerwami Rakowa Częstochowa. Prowadzeni przez trenera Dawida Krzętowskiego częstochowianie pomimo ambitnej gry nie byli w stanie zagrozić poważniej naszej drużynie a wpływ na to miał zapewne skład w jakim wystąpili gospodarze w całości składający się juniorów. W pierwszej odsłonie meczu pomimo doskonałych sytuacji do zdobycia bramek dla niebiesko-białych wynik brzmiał 0:0. Po przerwie jednak udało się zdobyć trzy bramki autorstwa: Tomasza Zdanowskiego, Tomasza Żurawskiego i Szymona Rosochackiego. Kolejne trzy punkty cieszą. Cieszy też, że trener Mosna będzie miał do dyspozycji na mecz z Polonią Poraj pełny skład, bowiem żaden z zawodników nie będzie pauzował za kartki a mamy nadzieję, że do pełni zdrowia dojdzie też Tomasz Rados, który dostał wolne w sobotnim meczu aby w pełni wyleczyć doskwierający mu uraz.
Raków walczy o awans do pierwszej ligi, stąd wszystkie siły rzuca do walki o upragniony cel, mniej koncentrując się obecnie na wynikach drugiej drużyny co znacznie ułatwiło naszym zawodnikom zadanie. W nadchodzącą sobotę już tak łatwo nie będzie, bowiem czekają nas derby powiatu myszkowskiego z Polonią Poraj, dysponującą bardzo silnym i wyrównanym składem. Na tym meczu po prostu trzeba być, żeby dopingiem wesprzeć nasz zespół. Ostatnie lata to całkowita dominacja porajan, którzy wygrali zdecydowanie wszystkie potyczki. W tabeli rozgrywek to jednak myszkowianie mają wyższe miejsce. Czy przyszedł czas na zwycięstwo? Przekonamy się już w sobotę 21 maja o godzinie 17.00 na stadionie MKS-u. Serdecznie zapraszamy.

Raków II Częstochowa – MKS Myszków 0:3 (0:0)

Skład MKS-u: Kiepura – Braksator, Maternik, Kryger, Nowak – Skwarczyński, Zdanowski, Skórski, Mazurek, Korbel – Żurawski

Grali też:  Rosochacki, Tomkowicz, Wrona, Pałyga

Bramki MKS: Zdanowski, Żurawski, Rosochacki