GKS drugim sparingpartnerem MKS-u

GKS Katowice

W sobotę MKS zmierzył się w Katowicach z zespołem GKS Katowice. Wprawdzie mieliśmy się zmierzyć z drugą drużyną pierwszoligowca to jednak nie da się powiedzieć, że naszym przeciwnikiem były rezerwy Gieksy skoro w jej barwach wystąpiło aż 8 zawodników z szerokiej kadry tego zespołu. Nie możemy z tego powodu narzekać bo MKS miał szansę zmierzyć się z wyjątkowo wymagającym rywalem, który obnażył wiele braków myszkowian.

Dla MKS-u był to dopiero drugi sparing. Zespół Terenia Dziółki wznowił treningi 10 dni temu. Nasi przeciwnicy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu już w końcówce czerwca stąd różnica w przygotowaniu fizycznym była widoczna. Katowiczanie byli górą i pokonali MKS 5:1. Myszkowianie zmarnowali jednak wiele okazji bramkowych a momentami grali na dobrym poziomie. W składzie zabrakło też Jakuba Dziółki i Kamila Pysno. Zagrało dodatkowo kilku juniorów z drużyny trenera Sławomira Lamcha.

Na tym etapie przygotowań wszyscy zawodnicy muszą dostać szansę gry a trener chce poznać młodych wychowanków MKS-u. Bramkę dla myszkowian zdobył Robert Szczepaniak. Dla gospodarzy 3 gole zdobył Ukrainiec Rodionov.