Kamieńskie Młyny pokonane

Herb MKS Myszków

W sobotni poranek na sztucznej płycie boiska w Zawierciu, MKS Myszków pokonał Wartę Kamieńskie Młyny 7:1. Wynik ten jest do prawdy zaskakujący, biorąc pod uwagę że nasz rywal zajmuje 8 miejsce w częstochowskiej lidze okręgowej a świeżo w pamięci mamy mecz z rundy wiosennej poprzedniego sezonu w którym MKS w Kamieńskich Młynach zremisował w szczęśliwych okolicznościach 1:1.

Warta to silna drużyna, w której występują zawodnicy ze śląska. Mimo to na dobrze usposobionych strzelecko myszkowian tego dnia było to za mało. MKS szybko objął prowadzenie po dwóch trafieniach Daniela Sroślaka. Asysty zaliczyli odpowiednio: Daniel Ruciński i Błażej Wrona. Mecz był w dalszej części pierwszej połowy wyrównany a wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dziółki zaaplikowali rywalom jeszcze 5 goli autorstwa Macieja Grenia, Błażeja Wrony, Daniela Rucińskiego i dwukrotnie Błażeja Gradka. Bramkę na 6:1 niebiesko biali stracili z pięknie uderzonego rzutu wolnego przez zawodnika Warty.

Warto zauważyć, że trener Dziółka próbował kolejnych nowych ustawień, w tym jedno z trenerem w napadzie a inne w napadzie z Marcinem Bryłą.

Kolejny sparing MKS zagra w środę z trzecioligową Szczakowianką Jaworzno.

MKS Myszków – Warta Kamieńskie Młyny 7:1

Bramki: MKS – Sroślak x 2, Gradek x 2, Ruciński, Greń, Wrona.