Ligowy rywal pokonany

W dzisiejsze przedpołudnie MKS Myszków zmierzył się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Myszkowie z Pogonią Blachownia, odnosząc zwycięstwo w stosunku 3:0.

Pierwotnie naszym rywalem miał być zespół Junior Szalejka ale ze względu na proponowaną godzinę rozegrania meczu, niekorzystną dla naszych przeciwników, w ostatniej chwili zdecydowano się na zmianę sparingpartnera.Zespół z Blachowni wyprzedza naszą drużynę w ligowej tabeli ligi okręgowej o jedno miejsce.

Warunki do gry, pomimo wiosennej już aury nie były najlepsze. Przeszkadzał mocny wiatr i nierówna płyta boiska.

Zespół gospodarzy próbował rozgrywać piłkę, co ze względu na stan nawierzchni nie przynosiło pożądanych efektów. Dwa razy na pustą już prawie bramkę nie trafili goście a kiksy w podobnej sytuacji przytrafiały się i naszej drużynie. Mecz planowano pierwotnie rozegrać na sztucznej płycie boiska w Zawierciu, gdzie warunki są idealne ale ze względu na konserwację nawierzchni boisko to było w tym tygodniu niedostępne. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem MKS 1:0. Bramkę zdobył Szymon Zboralski, kiedy to po pięknym zagraniu piętą Daniela Zroślaka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

W drugiej połowie MKS starał się nadawać ton wydarzeniom na boisku i w końcowych minutach spotkania udało się nam zdobyć jeszcze dwa gole. Najpierw po zagraniu ręką na linii bramkowej przez zawodnika Pogoni sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Zboralski. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Kamil Pysno i ustalił wynik meczu na 3 do 0.

Nadmienić można, że zabrakło chorych Rucińskiego iGradka oraz skutecznego w sparingach Gordela. Cieszy wygrana z drużyną z ligi okręgowej ale prawdziwym weryfikatorem potencjału naszej drużyny będą mecze ligowe.

Skład MKS Myszków: Gęsikowski ( 46. Szota) – Wnuk, Filipowicz, R. Lamch, Pysno – Napora, M. Zawrzykraj, Lewicki, Przybyłek (46. Piątkowski)– Sroślak (46. Gorzkowski), Zboralski.
Bramki: Zboralski 2, Pysno.