Lotnik wywozi z Myszkowa komplet punktów

Lotnik wywozi z Myszkowa komplet punktów – MKS Myszków przegrywa 2:4 (0:1)

Od poczatku spotkania obie drużyny grały otwary futbol i kwestią czasu było, żeby któraś z nich zdobyła bramkę. Groźniejsze akcje wyprowadzali goście i w dwudziestej minucie jedna z nich zakończyła sie dość kuriozalnym golem. Po dośrodkowaniu z prawej stron, piłka przeleciała nad głowami obrońców MKS-u i spadłą na głowę zawodnika gości, który uderzył piłką w murawę. Piłka odbiła sie na tyle wysoko, że przelobowała Bartłomieja Gęsikowskiego i wpadłą do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i do przerwy myszkowianie przegrywali 0:1. W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy MKS i po jednym z rzutów rożnych wykonywanym przez Miłosza Gordela, piłke do siatki z drugiego metra wbił kapitan drużyny Robert Lamch. Zawodnicy naszej drużyny stwarzali kolejne sytuacje i bliski zdobycia kolejnego gola był Arkadiusz Baraniewicz. Nikt z obecnych na stadionie nie przypuszczał chyba, że MKS ten mecz może przegrać, a napewno nie tracąc 4 bramki. Niestety nie udało się wykorzystać najsłąbszego w meczu okresu gry przeciwnika, który po dwóch szybkich kontrach w przeciągu 3 minut zdobył 2 gole i do końca spotkania czuł sie niezagrożony. Wprawdzie MKS-siacy stwarzali kolejne dogodne sytuacje podbramkowe ale na posterunku stał bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz drużyny gości. W międzyczasie kolejne trafienie zaliczyłą drużyna Lotnika Kościelec. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Szymon Zboralski wykańczając ładną akcję całej drużyny i podanie Arkadiusza Baraniewicza. Wynik 2:4 nie odzwierciedla do końca obrazu gry ale trzeba oddać, że drużyna Lotnika mająca w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników okazała sie w tym dniu drużyną lepszą.

Warto odnotowac że zawodnikom grę utrudniałym trudne warunki pogodowe czyli duże opady deszczu i wiatr. W trakcie meczu temperatura powietrza oscylowała około 6 stopni C. Po kolejnym ligowym spotkaniu myszkowscy piłkarze nie powiększyli swojego dorobku punktowego i po dwunastu meczach ligowych mają remis – czyli jeden punkt z którym plasują się na ostatnim, siedemnastym miejscu w tabeli Ligi Okręgowej.