MKS lepszy od Źródła Kromołów w sobotnim meczu sparingowym

SparingWczoraj o godz. 11.00 na boisku przy ul. Pułaskiego, MKS zmierzył się z beniaminkiem A klasy, drużyną Źródła Kromołów. W ogromnym skwarze zawodnicy niebiesko-białych rozegrali dobrą pierwszą połowę. W tym okresie gry dominowali i objęli prowadzenie 3:0. Dwie bramki samobójcze strzelili zawodnicy Żródła a bramkę z gry dla MKS-u zdobył Marcin Zawrzykraj po ładnym dośrodkowaniu Piotra Napory. Myszkowianie grali szybko i składnie ładnie rozgrywając kontrataki.

W drugiej połowie dało znać zmęczenie piątkowym długim i intensywnym treningiem a także pogodą. Myszkowianie dalej prowadzili grę ale narażali się na kontry Kromołowian i swoje umiejętności bramkarskie miał okazję sprawdzać Bartłomiej Wilk – golkiper Myszkowian.

Pomimo to w tej części gry zawodnicy z Zawiercia zdobyli 3 bramki. Myszkowianie dołożyli dwie po trafieniach Daniela Sroślaka i dwóch asystach Kamila Pysno i mecz zakończył się rezultatem 5:3.
W środę rywalem MKS-u będzie czwartoligowy Górnik Piaski a mecz zostanie rozegrany w Czeladzi. W sobotę kolejny sparing z Wartą Zawiercie w Zawierciu o godz. 10.30.

Skład MKS: Gęsikowski (Wilk) – Ł. Zawrzykraj, Maternik, Filipowicz, Dudek – Pysno, Napora, R. Szczepaniak, M. Zawrzykraj – Podeszwa, Sroślak
Bramki: 2 x samobójcze, 2 x Sroślak, M. Zawrzykraj