MKS z Superpucharem A klasy

Wczoraj na boisku KS Częstochowa zorganizowany został mecz o Superpuchar A-klasy. W meczu tym udział wzięły drużyny, które wygrały swoje ligi A klasowe w podokręgu częstochowskim tj. Warta Mstów i MKS Myszków. Mecz można uznać za próbę generalną przed sezonem 2013/2014 bowiem obie drużyny spotkają się już niedługo na boiskach częstochowskiej  ligi okręgowej a do rozpoczęcia rozgrywek pozostał już tylko tydzień.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Jakuba Dziółki była naprawdę dobra. Sam trener miał kilka okazji do zdobycia bramki ale nasi zawodnicy tylko raz pokonali golkipera Warcian. Po główce Przemysława Piątkowskiego w zamieszaniu podbramkowym zawodnik przeciwnej drużyny sam skierował piłkę do swojej bramki i na przerwę MKS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie trener sukcesywnie dokonywał zmian. MKS mecz kończył z kilkoma juniorami w składzie bowiem trener wciąż chce dawać szanse na grę młodym wychowankom z zespołu juniorów starszych trenera Słąwomira Lamcha.  Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie skuteczności zespołu. Po dwóch pięknych akcjach i bramkach Daniela Rucińskiego MKS podwyższył wynik na 3:0 i takim rezutatem zakończyło się spotkanie.

W zespole MKS-u zabrakło kilku czołowych zawodników: najskuteczniejszego strzelca Daniela Sroślaka, kapitana Roberta Szczepaniaka, lidera linii defensywy Wojciecha Błaszczyka i Roberta Lamcha. Dodatkowo od 30 minuty myszkowianie musieli sobie radzić bez Kamila Pysno. Pomimo tego zespół zachował właściwy rytm gry i nie schodził poniżej poziomu przyzwoitości. Takich sytuacji należy oczekiwać również w sezonie stąd trener sprawdzał zawodników na różnych pozycjach i w różnych ustawieniach taktycznych.

Po meczu okolicznościowy puchar odebrał z rąk przedstawicieli władz podokręgu częstochowskiego pełniący w tym meczu funkcję kapitana zespołu Bartłomiej Wilk i członek zarządu MKS Myszków – Pan Roman Dąbrowski.

Mimo, iż mecz ten miał dla trenera Jakuba Dziółki wymiar bardziej sparingowy, to zwycięstwo nad innym beniaminkiem na pewno cieszy.

W środę ostatnia przed startem rozgrywek gra sparingowa a rywalem będzie 3 ligowy Ruch Radzionków. Mecz zostanie jednak rozegrany w Radzionkowie.

MKS Myszków – Warta Mstów 3:0 (1:0)

Bramki: samobójcza, Daniel Ruciński x 2

W meczu wystąpili: Wilk, Piątkowski, Filipowicz, Pysno, Nowakowski, Krawczyk, Napora, Gawroński, Ruciński, Gradek, Dziółka oraz Gesikowski, Wrona, Greń, Wieczorek, Szot, Kowalski, Majer