Myszków zwycięski

Trwa dobra passa podopiecznych trenera Dawida Krzętowskiego w czwartej lidze. Po raz kolejny MKS przywiózł punkty z meczu na wyjeździe i to z wyżej notowaną do tej pory drużyną spadkowicza z III ligi Górnikiem Wesołą. Nasza drużyna prezentowała się zdecydowanie lepiej niż w meczu przed tygodniem z Concordią, w szczególności w aspekcie przygotowania fizycznego. To przełożyło się na dobrą grę ofensywną czego konsekwencją było stworzenie wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Podobnie jednak jak przed tygodniem szwankowała skuteczność, choć i w tym aspekcie nastąpiła spora poprawa bowiem niebiesko-biali zdobyli cztery bramki.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

Górnik Wesoła (Mysłowice) 3:4 MKS Myszków
Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 Ruch Radzionków
Polonia Poraj 4:2 RKS Grodziec (Będzin)
Slavia Ruda Śląska 4:0 Przyszłość Ciochowice
Zieloni Żarki 1:1 Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)
Sarmacja Będzin 7:3 Raków II Częstochowa
Concordia Knurów 2:1 Przemsza Siewierz

W pierwszej połowie gola dającego prowadzenie zdobył Szymon Rosochacki. Chwilę później jednak błąd w rozegraniu piłki Gustawa Tomkowicza kosztował utratę bramki. W sytuacji sam na sam z Konradem Kiepurą nie pomylił się napastnik Górnika. Mimo przewagi w rozegraniu i stworzeniu kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki wynik do przerwy się nie zmienił. Kilka dobrych okazji mieli też gospodarze jednak zagrożenie pod bramką  myszkowian brało się najczęściej z  niefrasobliwości w okolicach pola karnego samych zawodników MKS-u. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Z gry trochę więcej mieli nasi zwodnicy ale w końcu zaczęli wykorzystywać okazje podbramkowe. Bramkę na 2:1 zdobył głową Tomasz Rados po pięknym dośrodkowaniu Pawła Mazurka. Na 3:1 chwilę później podwyższył Szymon Rosochacki po akcji z kontry i idealnej asyście Tomasza Radosa. Na dziesięć minut przed końcem meczu po faulu w polu karnym mysłowiczan sędzia podyktował rzut karny. Obrońca pociągną za koszulkę szarżującego Pawła Skwarczyńskiego a drugiego gola zdobył Tomasz Rados. Zupełnie niepotrzebnie MKS forsował tempo meczu w końcówce, chcąc zdobyć kolejne bramki. Doskonałej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Szymon Zboralski, za to po szybkiej kontrze w polu karnym faulował Marcin Maternik i to gospodarze wykonywali jedenastkę zamieniając ją na drugą ramkę. W ostatniej akcji meczu błąd popełnił Konrad Kiepura dając się wyprzedzić przy niegroźnej wrzutce zawodnikowi Górnika, który głową zagrał do nieobstawionego partnera. Ten bez trudu wpakował piłkę do bramki.

16  Przyszłość Ciochowice 7 0 0 0 7

Wynik mógł zdecydowanie bardziej okazały ale nie możemy wybrzydzać. Przed meczem nawet najzagorzalsi kibice MKS-u, wiernie dopingujący nasz zespół w Mysłowicach brali remis w ciemno. Myszkowianie jednak zasłużenie zgarnęli pełną pulę. Problemy zdrowotne nie przeszkodziły rozgrać bardzo dobrego meczu Kamilowi Korbelowi. Pomimo błędu przy straconej bramce na plus trzeba ocenić Gustawa Tomkowicza grającego z opuchniętą kostką. Bardzo dobrze prezentowali się na bokach pomocy Bartosz Braksator i harujący na całej szerokości boiska Paweł Skwarczyński. Jedynie brak skuteczności można zarzucić napastnikom. Zarówno Tomasz Rados jak i Szymon Rosochacki stworzyli sobie dogodne sytuacje jednak zaledwie dwukrotnie każdy z nich pokonywał bramkarza gospodarzy. Obaj jednak walczyli ambitnie i zasłużyli na dobre noty. Warto też wspomnieć, że  pierwszej jedenastce MKS-u zagrało aż czterech młodzieżowców ale wszyscy byli mocnymi punktami zespołu i zasłużyli na uznanie.

Za tydzień mecz z sąsiadem zza miedzy – Przemszą Siewierz, która przegrała dziś drugi mecz z rzędu, tym razem uznając wyższość Concordii w Knurowie. Drugi z beniaminków dysponuje jednak mocnym składem i o kolejne punkty będzie trudniej niż dziś w Mysłowicach, gdzie gospodarzom pozbawionym kilku podstawowych zawodników udało się zabrać całą pulę. Kibiców serdeczenie zapraszamy na mecz.

Górnik Wesoła – MKS Myszków 3:4 (1:1)

Skład MKS: Kiepura – Kryger, Maternik, Zdanowski, Mazurek – Braksator, Tomkowicz, Korbel, Skwarczyński, Rados – Rosochacki

Grali też: Zboralski, Kołodziej, Pałyga, Wrona.

Bramki MKS: Rosochacki x 2, Rados x 2