Nowi zawodnicy w MKS-ie

MKS Myszków flaga

W przerwie pomiędzy rundami doszło do kilku bardzo istotnych zmian w składzie drużyny seniorów MKS-u. Z zespołem pożegnali się Kamil Pysno i Robert Lamch, którzy znaleźli nowe zespoły oraz Przemysław Piątkowski, który zrezygnował z dalszej gry. Zmiany w życiu zawodowym spowodowały, że możemy już nie zobaczyć w składzie MKS-u Bartłomieja Wilka, który zadeklarował, że jedynie sporadycznie będzie wspomagał naszą drużynę.

Ponadto uraz kolana może wyeliminować z gry na całą rundę Daniela Sroślaka. Problemy ze zdrowiem ma również Maciej Greń. Nie w pełni dyspozycyjny będzie też Robert Szczepaniak a Mateusz Gawroński ze względów zdrowotnych praktycznie nie uczestniczył w przygotowania do rundy rewanżowej.

Powyższa sytuacja spowodowała, że MKS musiał pozyskać nowych zawodników. Zobaczymy ich w rundzie wiosennej aż sześciu.

Aż czterech pozyskanych zawodników pochodzi z Victorii Częstochowa. Do MKS-u wraca dobrze znany z występów jeszcze w trzeciej lidze bramkarz – Michał Bruś, który powinien godnie zastąpić Bartłomieja Wilka i stanowić dużą konkurencję do walki o miejsce w składzie dla Bartłomieja Gęsikowskiego. Michał wystąpił we wszystkich meczach Victorii w rundzie jesiennej.

Drugim pozyskanym zawodnikiem z Victorii jest Tomasz Rados. Zawodnik ten występuje na pozycji               nr 10 czyli ofensywnego pomocnika bezpośrednio wspierającego napastnika. W rundzie wiosennej zdobył 9 bramek dla częstochowian.

Drugim obok Tomasza Radosa wychowankiem Skry Częstochowa, który będzie występował w naszych barwach jest Kamil Korbel. Niewysoki ale ambitny pomocnik ma wzmocnić siłę ofensywną.

Rzutem na taśmę MKS pozyskał również Ariela Mikołajczyka. 27 letni wychowanek Rakowa Częstochowa, wstępuje na lewej stronie obrony lub pomocy.

Piątym zawodnikiem pozyskanym zimą jest Damian Ulanicki. 19 letni młodzieżowiec już w rundzie jesiennej trenował w naszym zespole, jednak ze względu na zamknięcie okresu transferowego nie można było zgłosić go do rozgrywek. Damian jest wychowankiem Śląska Świętochłowice a ostatnio występował w juniorach Polinii Bytom.

Do ostatniej chwili trwały rozmowy ze Skalniakiem Kroczyce mające na celu transferowanie Sebastiana Szczepankiewicza, wychowanka Zielonych Żarki mającego za sobą występy również w Warcie Zawiercie.

Zdecydowanie starano się wzmocnić siłę ofensywną. Aż czterech zawodników jest zorientowanych na grę w przednich formacjach. Mimo to nie udało się pozyskać najbardziej oczekiwanego w zespole snajpera, który zapewniłby większą stabilność i przewidywalność w napadzie. Zimą taki transfer były bardzo kosztowny a i utrzymanie takiego zawodnika w rundzie wiosenne, w której nie możemy już liczyć na walkę o awans nie byłoby racjonalne. Sytuacja wymusiła konieczność pozyskania bramkarza.

Transfery mają na celu uzupełnienie składu i budowanie podstaw drużyny, która będzie w stanie walczyć o wyższe cele już w nowym sezonie.