Pechowa inauguracja w Lublińcu

MKS Myszków flaga

MKS rozpoczął dziś w Lublińcu walkę o punkty w częstochowskiej lidze okręgowej. Start nie był udany choć MKS rozegrał dobre spotkanie jednak punktów z ciężkiego terenu nie przywiózł. Sparta to obok Polonii Poraj jeden z kandydatów do awansu. Choć porajanie mogą być w tym sezonie bezkonkurencyjni, szczególnie w świetle awansu do czwartej ligi MLKS Woźniki.

Wracając jednak do meczu.  Pierwsza połowa była dość wyrównana choć w drugiej jej części myszkowianie zaczęli osiągać lekka przewagę. Po rzucie rożnym egzekwowanym w 30 minucie przez Mateusza Gawrońskiego bramkę dającą prowadzenie zdobył  Marcin Krawczyk. Do przerwy myszkowianie utrzymali prowadzenie. Decydująca dla losów spotkania okazała się 48 minuta spotkania kiedy w polu karnym o piłkę walczyli Marcin Krawczyk i napastnik gospodarzy. Ten drugi przewrócił się a sędzia nie dość, że podyktował rzut karny to jeszcze usunął naszego obrońcę z boiska. Wyrównanie padło już kilkadziesiąt sekund później po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Zanim myszkowianie złapali właściwy rytm gry stracili druga bramkę po skutecznie zakończonej kontrze lublinian. Chwilę wcześniej znakomitej okazji na podwyższenie dla MKS-u nie wykorzystał Błażej Gradek, który kilkakrotnie kładł na ziemię obrońcę Sparty ale strzelił wprost w ręce bramkarza. MKS nadal atakował i stwarzał groźne okazje pod bramka przeciwnika. Jedną z nich na bramkę ładnym strzałem z lewej nogi zamienił Daniel Ruciński. Myszkowianie nie zamierzali bronic rezultatu i nadal atakowali. Przez kolejnych kilka minut dominowali mimo, że grali z jednym zawodnikiem mniej. Myszkowianie wyczuli słabość rywala i za wszelką cenę chcieli zdobyć kolejnego gola. Okazało się to chyba błędem bowiem gospodarzom łatwiej było wyprowadzać kontry. Zabójcze kontry bowiem aż dwie z trzech dogodnych okazji zamienili oni na bramki wygrywając 4:2 zdobywając czwarta bramkę w doliczonym czasie gry.  Dwa gole dla gości zdobył najskuteczniejszy strzelec ligi okręgowej poprzedniego sezonu (26 goli)  Borowiec.

Przegrana boli bo zespół Sparty nie zasłużył w przekroju spotkania na wygraną. Myszkowianie pokazali, że potrafią nawet w dziesięciu zdominować tak silna drużynę. Różnica między A klasą a liga okręgową jest jednak taka, że w lidze okręgowej napastnicy przeciwnika mogą być bezlitośni i wykorzystać każdą okazję do zdobycia bramki, czego często nie potrafili zawodnicy w niższej klasie. Ogólne pozytywne  wrażenie jakie pozostawili po sobie nasi zawodnicy punktu nie dało. Lublinianie są na tyle doświadczoną drużyną, że potrafili bezlitośnie wykorzystać okazję gry z przewaga jednego zawodnika i zdobyli komplet punktów.

Bolesna porażka już w środę może pójść w zapomnienie. Nie będzie o to jednak  łatwo nie mówiąc, że będzie wyjątkowo trudno. Zagramy bez Marcina Krawczyka, Roberta Szczepaniaka, Roberta Lamcha i Daniela Sroślaka a  naszym przeciwnikiem będzie Polonia Poraj która dziś odprawiła Orła Psary Babienica z bagażem 2 bramek i jest bezsprzecznie głównym faworytem do awansu. Nasi sąsiedzi zza miedzy nie zgodzili się na przełożenie meczu na początek września co byłoby korzystniejsze dla MKS-u ze względów organizacyjnych ale to już nie pierwszy raz kiedy nie możemy liczyć na pomoc i zrozumienie tego klubu. Szkoda, że derby powiatu myszkowskiego rozegrane zostaną w okresie wakacyjnym i do tego w środę. Tak to już jest między sąsiadami. Przynajmniej w naszym powiecie. Jak umiemy liczyć to liczmy na siebie.

Do boju MKS.

Sparta Lubliniec – MKS Myszków 4:2

Skład MKS: Wilk – Piątkowski, Krawczyk, Błaszczyk, Pysno – Nowakowski, Gradek, Napora, Gawroński, Ruciński – Dziółka

Grali też: Lamch, Wrona, Filipowicz

Bramki MKS: Krawczyk, Ruciński