Pewne 3 punkty w Cynkowie

MKS Myszków flaga

Wysoka wygrana z Cynkowem i sześć punktów przewagi nad Skrą II po 22. kolejkach.

Podopieczni Jakuba Dziółki zdobyli kolejne trzy, bardzo ważne punkty, tym razem odnosząc zwycięstwo na trudnym gruncie w Cynkowie. Mała Panew Cynków jest wyjątkowo dobrze dysponowana w rundzie wiosennej i zgromadziła już w całej rundzie 35 punktów, zajmując dobre 6 miejsce w tabeli. Myszkowianie jednak pokazali dobrą formę i pewnie wygrali 4:0 wszystkie bramki zdobywając w pierwszej połowie.

Dobrą skutecznością popisał się trener Jakub Dziółka zdobywając dwa gole. Bramkę zdobył też grający tym razem od pierwszej minuty Błażej Gradek oraz będący w tej rundzie w naprawdę dobrej dyspozycji Piotr Podeszwa. W drugiej połowie, przy korzystnym wyniku szybko nastąpiły zmiany i na murawie pojawili się dwaj juniorzy młodsi Maciej Greń i Konrad Wieczorek, którzy zaliczyli kolejny dobry występ. Więcej zmian trener niebiesko-białych nie przeprowadził, gdyż na ławce pozostał jedynie bramkarz, Bartłomiej Gęsikowski i Piotr Filipowicz oszczędzany na kolejne spotkania ze względu na problemy zdrowotne.

Nieobecni byli trzej inni podstawowi zawodnicy MKS-u, Robert Szczepaniak, pracujący na popołudniową zmianę, Patryk Grim ze względów osobistych i Robert Lamch, również będący w pracy. Nie odbiło się to na jakości gry a wszyscy nieobecni powinni być do dyspozycji na kolejny mecz z jedną z najsilniejszych drużyn naszej ligi – Gminą Kłomnice.

Sobotni mecz to jedna z najważniejszych przepraw w tym sezonie. Aby przywieźć punkty z Kłomnic zawodnicy MKS-u będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

Warto też wspomnieć, że drużynę w meczu wyjazdowym dopingowała 15 osobowa grupa młodych sympatyków MKS-u jak i stała, zawsze obecna grupa członków klubu i byłych władz klubu. Wszystkim za wsparcie dziękujemy.

Mała Panew Cynków – MKS Myszków 0:4 (0:4)

Bramki: Dziółka x 2, Gradek, Podeszwa

Skład MKS: Wilk – Wrona, Pysno, Kuczek, Piątkowski – Ruciński, Podeszwa, Napora, Dziółka, Gradek – Sroślak

Grali też: Greń, Wieczorek

Skład MPC: Urbańczyk – Dubiak, Kawalec, Białas – Grzybek, Lichterowicz, Marchewka – Paliga, K. Bąk, Pawlik – R. Bąk, Wylon, Sierka, Kalarus