Pierwsze trzy punkty w rundzie

W pierwszym wiosennym meczu ligowym MKS Myszków spotkał się na wyjeździe z przedostatnią drużyną ligi okręgowej – LKS Sieraków Śląski. Rywal to niewdzięczny. W pierwszej rundzie MKS pokonał sierakowian 3:0 choć szło naszym zawodnikom jak po grudzie. Podobnie było dziś. MKS mimo ogromnej przewagi po wielu zmarnowanych okazjach pokonał przeciwnika 2:1 (2:1).

Myszkowianie szybko zdobyli prowadzenie. Już w 3 minucie spotkania po faulu na debiutującym w rozgrywkach ligowych w naszych barwach – Szymonie Rosochackim – arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Tomasz Rados. Zawodnicy trenera Dawida Krzętowskiego dyktowali warunki gry, a przeciwnicy z trudem przedostawali się na naszą połowę co nie przeszkodziło im zdobyć wyrównującej bramki po jedynym wypadzie w okolice strzeżone przez Michała Brusia. Po pięknym strzale napastnika z Sierakowa zrobiło się 1:1. W końcowych fragmentach pierwszej połowy ładnym strzałem lewą nogą ponownie Tomasz Rados zdobywając bramkę na 2:1.

Pomimo kilku znakomitych okazji do podwyższenia rezultatu myszkowianie nie zdołali strzelić kolejnego gola. W końcowych fragmentach spotkania gospodarze zaryzykowali i częściej atakowali, ale również i im nie starczyło argumentów na doprowadzenie do wyrównania.

Myszkowianie na ciężkim i nierównym boisku w Sierakowie zdobyli pierwszy komplet punktów i mogą już z większym spokojem przygotowywać się na spotkanie z kolejnym przeciwnikiem.

Za tydzień rywalem MKS-u na boisku w Myszkowie będzie Orzeł Psary – Babienica. Już dziś zapraszamy na mecz. Wsparcie się na pewno przyda, a będzie tez okazja do przyglądnięcia się nowemu obliczu MKS-u. Dziś w pierwszym składzie wystąpiło aż trzech nowych zawodników.

LKS Sieraków Śląski – MKS Myszków 1:2 (1:2)

Skład MKS: Bruś – Nowakowski, Maternik, Zdanowski, Czerwiński – Skwarczyński, Ciekot, Korbel, Myga, Rados – Rosochacki
Grali też: Zboralski, Winnicki, Wrona, Kołodziej

Bramki MKS: Rados x 2