Podsumowanie rundy jesiennej 2013/14 w wykonaniu MKS Myszków

MKS Myszków flaga

Remisem na własnym boisku MKS Myszków kończy rundę jesienną Klasy Okręgowej. Po 15. kolejkach niebiesko-biali zajmują odległe 9 miejsce.

Runda jesienna w wykonaniu zawodników MKS-u nie należała do udanych, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę małą ilość punktów zdobywanych przed własną publicznością. Niebiesko-biali zdobyli zaledwie 10 punktów a do zgarnięcia w 7 spotkaniach przy Pułaskiego było ich 21.  Zespół Jakuba Dziółki na wyjazdach wygrywał cztery razy, zanotował jeden remis i trzy razy przegrał, co w sumie daje 13 punktów. MKS z dorobkiem 23 punktów zajmuje 9 pozycję w tabeli ze stratą 12 punktów do liderującej Sparty Lubliniec.

W piętnastu rozegranych meczach myszkowianie zdobyli 24 bramki, a stracili 23. Statystycznie więc średnio w jednym meczu zdobywamy około 1,6 gola, a tracimy 1,5. Najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Ruciński, który 8 krotnie wpisywał się na listę strzelców, drugi pod tym względem jest Robert Szczepaniak autor 3 trafień. Najskuteczniejszym piłkarzem ligi jest napastnik Piotr Prusko, który 21 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Imię i nazwisko Bramki
Daniel Ruciński 8
Robert Szczepaniak 3
Jakub Dziółka 2
Mateusz Gawroński 2
Błażej Gradek 2
Piotr Nowakowski 2
Daniel Sroślak 2
Wojciech Błaszczyk 1
Marcin Krawczyk 1

MKS Myszków w rundzie jesiennej otrzymał 38 żółtych kartek oraz 2 czerwone z czego jedna kartka czerwona była pokazana bezpośrednio po faulu. Najwięcej kartek w zespole zgromadził Piotr Napora (8).

Trzech zawodników MKS-u zagrało we wszystkich meczach rundy jesiennej. Pełny wymiar czasowy – 1350 minut rozegrał Wojciech Błaszczyk. Pozostała dwójka Piotr Nowakowski 1349 minut oraz  Błażej Wrona 1037 minut. Najmniej czasu na boisku spędził Bartosz Majer, który wszedł na boisko zaledwie na 1 minutę.

Rywalizację bramkarzy wygrał Bartłomiej Gęsikowski. Co prawda rozegrał on sześć spotkań przy dziewięciu Bartłomieja Wilka, jednak posiada korzystniejszy bilans bramkowy. B. Gęsikowski w sześciu spotkaniach wpuścił 8 bramek co daje średnio 1,3 bramki na spotkanie natomiast B. Wilk w dziewięciu spotkaniach uzyskał średnią 1,6 bramki na mecz wpuszczając 15 bramek.

Na boisku w trakcie rundy jesiennej w barwach niebiesko-białych wystąpiło 21 zawodników. W każdym ze potkań trener dokonał co najmniej jednej zmiany. Mecze z największym udziałem zawodników to 5,7,8,9 kolejka w których wystąpiło 15 zawodników a w 12 kolejce w protokół meczowy wpisało się tylko 12 zawodników.

MKS w obecnym sezonie miał bardzo krótki epizod z Pucharem Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego. Krótki, ponieważ już w pierwszej rundzie odpadł z wyżej klasyfikowanym zespołem LKS Kamienica Polska, przegrywając na własnym boisku 2:4.

Statystyki drużyny:

Statystyki ogólne
Liczba zdobytych punktów: 23
Zwycięstwa: 6
Porażki: 4
Remisy: 5
Bramki strzelone: 24
Bramki stracone: 23
Mecze u siebie: 7
Liczba zdobytych punktów: 10
Zwycięstwa: 2
Porażki: 1
Remisy: 4
Bramki strzelone: 12
Bramki stracone: 9
Mecze na wyjeździe: 8
Liczba zdobytych punktów: 13
Zwycięstwa: 4
Porażki: 3
Remisy: 1
Bramki strzelone: 12
Bramki stracone: 14
Największe zwycięstwo u siebie:
3:0 MKS Myszków – Warta Mstów
4:1 MKS Myszków – Orkan Rzerzęczyce
Największe zwycięstwo na wyjeździe:
2:4 Liswarta Lisów – MKS Myszków
Największa porażka u siebie:
0:3 MKS Myszków – Polonia Poraj
Największa porażka na wyjeździe:
3:0 Victoria Częstochowa – MKS Myszków

Dotychczasowe wyniki:

Kolejka 1 Sparta Lubliniec 4-2 MKS Myszków
Kolejka 2 MKS Myszków 0-3 Polonia Poraj
Kolejka 3 Victoria Częstochowa 3-0 MKS Myszków
Kolejka 4 MKS Myszków 3-0 Warta Mstów
Puchar, I runda MKS Myszków 2-4 LKS Kamienica Polska
Kolejka 5 Liswarta Lisów 2-4 MKS Myszków
Kolejka 6 MKS Myszków 2-2 Lotnik Kościelec
Kolejka 7 Pogoń Kamyk 1-2 MKS Myszków
Kolejka 8 MKS Myszków 4-1 Orkan Rzerzęczyce
Kolejka 9 Warta Kamieńskie Młyny 3-1 MKS Myszków
Kolejka 10 MKS Myszków 2-2 KS Panki
Kolejka 11 Znicz Kłobuck 1-2 MKS Myszków
Kolejka 12 MKS Myszków 0-0 Unia Kalety
Kolejka 13 Orzeł Babienica 0-0 MKS Myszków
Kolejka 14 Orzeł Kiedrzyn 0-1 MKS Myszków
Kolejka 15 MKS Myszków 1-1 Jedność Boronów

* podsumowanie nie zawiera spotkania MKS Myszków – LKS Sparta Lubliniec, które zostało rozegrane na zasadzie awansu z rundy wiosennej.

Podsumowanie by MKS KS.