Podsumowanie rundy jesiennej 2013/14 w wykonaniu MKS Myszków

Remisem na własnym boisku MKS Myszków kończy rundę jesienną Klasy Okręgowej. Po 15. kolejkach niebiesko-biali zajmują odległe 9 miejsce.

Runda jesienna w wykonaniu zawodników MKS-u nie należała do udanych, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę małą ilość punktów zdobywanych przed własną publicznością. Niebiesko-biali zdobyli zaledwie 10 punktów a do zgarnięcia w 7 spotkaniach przy Pułaskiego było ich 21.  Zespół Jakuba Dziółki na wyjazdach wygrywał cztery razy, zanotował jeden remis i trzy razy przegrał, co w sumie daje 13 punktów. MKS z dorobkiem 23 punktów zajmuje 9 pozycję w tabeli ze stratą 12 punktów do liderującej Sparty Lubliniec.

W piętnastu rozegranych meczach myszkowianie zdobyli 24 bramki, a stracili 23. Statystycznie więc średnio w jednym meczu zdobywamy około 1,6 gola, a tracimy 1,5. Najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Ruciński, który 8 krotnie wpisywał się na listę strzelców, drugi pod tym względem jest Robert Szczepaniak autor 3 trafień. Najskuteczniejszym piłkarzem ligi jest napastnik Piotr Prusko, który 21 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Marcin Krawczyk 1

MKS Myszków w rundzie jesiennej otrzymał 38 żółtych kartek oraz 2 czerwone z czego jedna kartka czerwona była pokazana bezpośrednio po faulu. Najwięcej kartek w zespole zgromadził Piotr Napora (8).

Trzech zawodników MKS-u zagrało we wszystkich meczach rundy jesiennej. Pełny wymiar czasowy – 1350 minut rozegrał Wojciech Błaszczyk. Pozostała dwójka Piotr Nowakowski 1349 minut oraz  Błażej Wrona 1037 minut. Najmniej czasu na boisku spędził Bartosz Majer, który wszedł na boisko zaledwie na 1 minutę.

Rywalizację bramkarzy wygrał Bartłomiej Gęsikowski. Co prawda rozegrał on sześć spotkań przy dziewięciu Bartłomieja Wilka, jednak posiada korzystniejszy bilans bramkowy. B. Gęsikowski w sześciu spotkaniach wpuścił 8 bramek co daje średnio 1,3 bramki na spotkanie natomiast B. Wilk w dziewięciu spotkaniach uzyskał średnią 1,6 bramki na mecz wpuszczając 15 bramek.

Na boisku w trakcie rundy jesiennej w barwach niebiesko-białych wystąpiło 21 zawodników. W każdym ze potkań trener dokonał co najmniej jednej zmiany. Mecze z największym udziałem zawodników to 5,7,8,9 kolejka w których wystąpiło 15 zawodników a w 12 kolejce w protokół meczowy wpisało się tylko 12 zawodników.

MKS w obecnym sezonie miał bardzo krótki epizod z Pucharem Polski na szczeblu podokręgu częstochowskiego. Krótki, ponieważ już w pierwszej rundzie odpadł z wyżej klasyfikowanym zespołem LKS Kamienica Polska, przegrywając na własnym boisku 2:4.