Pogoń Kamyk pokonana

W rozegranym w sobotę sparingu MKS Myszków pokonał 7 drużynę częstochowskiej ligi okręgowej Pogoń Kamyk 5:2 (1:2).

Pogoń zdobyła do tej pory w lidze 26 punktów co pokazuje siłę tej drużyny. Różnicy klas rozgrywkowych nie było jednak widać. MKS przez całe spotkanie posiadał inicjatywę, choć zdaniem obserwatorów naszą drużynę stać na lepszą grę. Szczególnie widoczna była nerwowość w grze obronnej.

Trenera Dziółkę martwią tracone z łatwością bramki. Przeciwnik nie stwarzając sobie wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek i tak prowadził do przerwy 2:1. Bramkę dająca prowadzenie zdobył w 7 minucie spotkania Kamil Pysno. Lepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się po przerwie zdobywając aż cztery gole i nie tracąc żadnej bramki. Dwukrotnie jeszcze na listę strzelców wpisał się Kamil Pysno, po razie bramkarza drużyny przeciwnej pokonali Piotr Kwarciak i Błażej Gradek.

Po raz pierwszy też pojawił się na boisku w roli zawodnika trener Dziółka i mamy nadzieję, że mecz widziany z perspektywy udziału w grze da trenerowi kolejny ciekawy materiał do analizy.

MKS skład: Gęsikowski, Pysno, Filipowicz, Dziółka (Piątkowski), Wrona, Napora, Grim (Kwarciak), Szczepaniak, Ruciński (Duda), Podeszwa (Gradek), Sroślak (Wilk)

MKS bramki: Pysno x3, Kwarciak, Gradek.