Ruchy kadrowe w MKS

MKS Myszków

MKS Myszków

Dość niespodziewanie zespół MKS-u będzie miał w nadchodzącym sezonie zupełnie nowe oblicze. Odejście z zespołu trenera Jakuba Dziółki nie było jedynym zawirowaniem w drużynie. Zespół opuściło wielu wartościowych zawodników co spowodowało konieczność poszukiwania nowych zawodników. Z zespołem pożegnał się już Wojciech Błaszczyk, który wybrał grę w Warcie Kamieńskie Młyny. Posadę grającego trenera w drużynie z Mrzygłodu przyjął kapitan zespołu Marcin Krawczyk a razem z nim do sąsiada zza miedzy wybiera się kilku kolejnych wychowanków naszej drużyny: Błażej Gradek, Przemysław Piątkowski, Michał Bulski i Kacper Lewicki. Ponadto treningów nie wznowili Daniel Ruciński i Piotr Filipowicz, czyli kolejne dwie niezwykle ważne dla zespołu postacie. Z dalszej gry zrezygnował Maciej Greń a Daniel Śroślak wciąż nie rehabilituje kontuzjowane kolano. Strata 11 zawodników może być niezwykle trudna do uzupełnienia w szczególności, że chęć opuszczenia drużyny i spróbowania sił na poziomie trzecioligowym zadeklarował również najlepszy strzelec zespołu Tomasz Rados.

Do tej pory do zespołu dołączyli Tomasz Zdanowski i Szymon Zboralski, występujący w MKS-ie jeszcze w czasach gdy MKS występował w trzeciej lidze. Ponadto pozyskano Dawida Gajdę z Sokoła Olsztyn i Dawida Kołodzieja – wychowanka MKS-u – występującego ostatnio w czwartoligowej Kamienicy Polskiej. Finalizowany jest transfer młodzieżowca z GKS Katowice. Rozmowy z kolejnymi kandydatami do gry w niebiesko-białych barwach trwają.

Prawdopodobnie aż do 31 sierpnia kadra zespołu nie będzie zamknięta. Nowy szkoleniowiec drużyny seniorów MKS-u będzie więc stał przed niezwykle trudnym zadaniem, optymalnego przygotowania drużyny do pierwszego meczu.