Sekundy od wygranej

MKS Myszków

W niedzielne popołudnie MKS zmierzył się we Mstowie z miejscową Wartą. Zespół gospodarzy zajmuje wyższe miejsce w tabeli choć w każdym z ostatnich meczów MKS jest zdecydowanie lepszą drużyną. Tak było i tym razem tylko, że nie przełożyło się to na zdobycie kompletu punktów.

Już w 17 sekundzie spotkania Tomasz Rados zdobył prowadzenie dla myszkowian. Zespół trenera Dziółki kontrolował spotkanie i dyktował warunki gry jednak po jednej z nielicznych akcji stwarzających zagrożenie pod bramką Bartłomieja Gęsikowskiego Warcianie zdołali wyrównać. Mimo optycznej przewagi, nasi zawodnicy nie zdołali już zmienić wyniku meczu do przerwy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie choć i mstowianie mieli okres lepszej gry. Bramkę jednak zdobył Tomasz Rados i MKS znów wyszedł na prowadzenie. Mimo kolejnej dogodnej okazji do zdobycia gola Rados trafił w poprzeczkę a w doliczonym czasie gry przy biernej postawie naszego zespołu gospodarze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania.

Zamiast 3 punktów myszkowianie zdobyli tylko jeden punkt, kolejny raz w niefrasobliwy sposób tracąc punkty w tym sezonie.

Niestety po raz kolejny zagraliśmy w eksperymentalnym składzie. Absencja kilku czołowych zawodników spowodowała, że trener Dziółka mógł sprawdzić zawodników nie występujących ostatnio od pierwszych minut. Brak Roberta Szczepaniaka, Daniela Rucińskiego, Wojciecha Błaszczyka, Michała Brusia czy Piotra Filipowicza z pewnością odbił się na wyniku spotkania ale trener wyraził zadowolenie z postawy zawodników ich zastępujących.

W najbliższą sobotę wszyscy poza Robertem Szczepaniakiem powinni być już do dyspozycji trenera. Nadal jednak poza treningami są Daniel Sroślak, Mateusz Gawroński i Maciej Greń na których w najbliższych spotkaniach liczyć na pewno nie możemy.

Warta Mstów – MKS Myszków 2:2 (1:1)

Skład MKS:   Gęsikowski – Nowakowski, Dziółka, Krawczyk, Mikołajczyk – Lewicki, Napora, Korbel, Gradek – Rados, Szczepankiewicz

Grali też: Ulanicki, Wrona, Wieczorek

Bramki MKS: Rados x 2