Sparing z Jurą Niegowa

W niedzielę 19 lutego o godz. 9.00 na sztucznym boisku Zawierciańskiego OSiRu MKS Myszków pokonał A klasową Jurę Niegowa 7:0. Przewaga MKSu nie podlegała dyskusji.

W pierwszej połowie nasza drużyna zdobyła 4 bramki autorstwa Arkadiusza Baraniewicza i Daniela Rucińskiego. Każdy z nich dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie jeszcze raz bramkarza Jury pokonał Baraniewicz a kolejne bramki zdobyli Daniel Sroślak, który wykończył akcję Piotra Gorzkowskiego umieszczając z najbliższej odległości piłkę w siatce oraz sam Piotr Gorzkowski, który wymanewrował w pojedynkę obronę Jury i ładną „podcinką” przelogował bramkarza.

Wynik nie był w tym meczu najważniejszy. MKS mógł zdobyć jeszcze kilka bramek ale na drodze stawał bądź to bramkarz naszych przeciwników bądź też brak było ostatniego dokładnego podania. Zespół Jury nie zagrał w najsilniejszym składzie stąd nie stawiał wielkiego oporu MKS-owi.

Koordynator drużyn MKSu Wojciech Osyra narzekał na brak jakości w grze niebiesko-białych. Tłumaczyć to jednak można brakiem ogrania na boiskach. Treningi w tygodniu seniorzy MKSu odbywają w hali liceum w Myszkowie a raz w tygodniu spotykają się na siłowni MOSiR-u. Jedynie weekendowe sparingi na znakomicie przygotowanej sztucznej płycie w Zawierciu są szansą na kontakt z pełnowymiarowym boiskiem.

Cieszy fakt, że praktycznie bezrobotny był Bartłomiej Gęsikowski, co pokazuje, że gra obronna stała w tym meczu na wyższym poziomie jak przed tygodniem w starciu z Ostoją Żelisławice. Dopiero w końcówce spotkania napastnicy Jury byli bliscy pokonania naszego bramkarza. Cieszy też, że w drużynie MKS zagrało 20 zawodników, co daje szansę sztabowi trenerskiemu MKS-u na wybór różnych wariantów gry w różnym składzie osobowym.

Bramki: Baraniewicz 3, Ruciński 2, Sroślak, Gorzkowski.

Skład MKS Myszków: Gęsikowski – Wnuk, R. Lamch, Lichterowicz, Filipowicz – Ruciński, Napora, Lewicki, Gradek – Zboralski, Baraniewicz

W drugiej połowie grali: Dudek, Piątkowski, Zawrzykraj, Czajkowski, Gordel, Sroślak, Jasiński, Pawlik, Gorzkowski.