Sparing z Mała Panew Cynków

W sobotni wieczór o godz. 20, MKS Myszków zmierzył się na boisku OSiRu Zawiercie z A klasową drużyną Mała Panew Cynków. Rywalizację przy sztucznym oświetleniu wygrał MKS w stosunku 6:1.

Od mocnego uderzenia zaczęli nasi zawodnicy. Po dwudziestu minutach po golach Gradka, Wnuka i Rucińskiego prowadzili już 3:0.  Nasi przeciwnicy stwarzali sytuacje podbramkowe sporadycznie i to po błędach zawodników popełnionych w środku pola. Po jednym z nich strzelili bramkę i wynik brzmiał 3:1.

Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie a po przerwie na boisku pojawiła się duża ilość kolejnych zawodników. Cieszy, że znów trener MKSu miał do dyspozycji prawie 20 zawodników, pomimo, że zabrakło tym razem Arkadiusza Baraniewicza, Daniela Sroślaka, Miłosza Przybyłka i zmagającego się z grypą żołądkową Piotra Napory. Po raz kolejny po przerwie skutecznością popisał się Gradek, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Widać, że zawodnik ten odzyskuje formę sprzed kontuzji i czuje się na boisku coraz pewniej. Kolejnego gola w sparingach strzelił też Gordel i mecz zamknął się rezultatem 6:1.

W drugiej połowie bramki strzegł testowany bramkarz a do 60 minuty grał testowany obrońca. Obaj pojawią się na środowym sparingu ze Strażakiem Mierzęcice. Trudno ocenić przydatność do gry w szczególności bramkarza, który w drugiej połowie nie miał zbyt wielu okazji do kontaktu z piłką.

Po raz pierwszy od zakończenia rozgrywek III ligowych zagrał też Marcin Zawrzykraj, który mamy nadzieję będzie wzmocnieniem MKSu w szczególności w grze defensywnej. Pojawił się też na boisku grający w linii ofensywnej, wychowanek MKSu Marcin Morawiec.

Dominacja MKS-u nie podlegała dyskusji. Nasi zawodnicy stworzyli wiele dogodnych sytuacji a kilka akcji zagranych na jeden kontakt mogło się naprawdę podobać. Organizacja gry była na wyższym poziomie niż przed tygodniem z Jurą co przy dobrze zorganizowanym przeciwniku daje mały promyczek nadziei na lepsze występy drużyny z Puławskiego w rundzie wiosennej. Kolejny sprawdzian już w środę z zespołem występującej podobnie jak MKS w lidze okręgowej.

Skład MKS: Gęsikowski – Wnuk, Jasiński, R. Lamch, zawodnik testowany – Lewicki, Ruciński, Zboralski, M. Zawrzykraj, Gradek – Gorzkowski

W drugiej połowie grali: Gorzel, Filipowicz, Piątkowski, Morawiec, Ł. Zawrzykraj, Dudek, Bartnik, zawodnik testowany.

Bramki dla MKSu: Gradek 3, Wnuk, Ruciński, Gordel