Szczakowa za mocna

W rozegranym dziś w Dąbrowie Górniczej meczu sparingowym między Szczakowianką Jaworzno a MKS Myszków góra byli ci pierwsi, pokonując nasz zespół 4:0 (0:0). W pierwszej połowie podopieczni trenera Dziółki dzielnie dotrzymywali kroku jaworznianom nie pozwalając im na zdobycie gola. Po przerwie, częściej operujący piłką przeciwnicy zdobyli aż cztery bramki wykorzystując błędy w ustawieniu MKS-u. Myszkowianie mieli też swoje szanse ale Daniel Sroślak dwukrotnie trafiał w słupek a strzał z rzutu wolnego Kamila Pysno minimalnie minął bramkę naszych przeciwników. Z gry MKS był w miarę równym przeciwnikiem dla trzecioligowca jednak w kluczowych momentach górą byli nasi rywale. Naszą mocna stroną nie byłą tez dzisiaj skuteczność. Sparing był jednak bardzo wartościowy bo z trzecioligowcami na co dzień MKS nie ma szans rywalizować.

W sobotę przedostatni sparing niebiesko-białych a naszym przeciwnikiem będzie A klasowa Ostoja Żelisławice, z którą w ostatnich sparingach notorycznie MKS przegrywał. Mecz zostanie prawdopodobnie rozegrany w Zawierciu jednak ostateczna decyzja zapadnie w czwartek wieczorem.

Skład MKS: Wilk (Gęsikowski) – Piątkowski, Filipowicz, Pysno, Wrona –  Szczepaniak, Dziółka, Gradek, Napora, Grim – Sroślak

Grali też: Wieczorek, Kwarciak, Kubarski, Greń, Bryła