Udana inauguracja z LKS Zieloni Żarki

MKS Myszków flaga

Pierwszy w okresie przygotowawczym sparing rozegrali dziś podopieczni Jakuba Dziółki na sztucznej płycie w Zawierciu. Nominalnie miało to być już drugie spotkanie kontrolne jednak pierwszy mecz z zespołem z Mrzygłodu nie doszedł do skutku.

W pierwszej połowie gra była wyrównana i toczyła się w środku pola. Boisko było zaśnieżone i warunki do gry nie były sprzyjające.  W początkach meczu więcej z gry mieli żarczanie ale po czasie ta różnica się zacierała. Klarownych sytuacji nie było. W drugiej połowie gra z obu stron była bardziej otwarta co spowodowało, że sytuacji podbramkowych było więcej. Poprzeczka uchroniła MKS przed utratą bramki. Szans bramkowych MKS stworzył sobie kilka i po jednej z nich w sytuacji sam na sam z bramkarzem piłkę do bramki zielonych skierował Daniel Sroślak. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie, choć  zawodnicy Piotra Trepki też mieli swoje dobre sytuacje  i MKS w inauguracyjnym sparingu pokonał Zielonych Żarki 1:0.

Wynik cieszy choć to tylko sparing ale i w meczach o tym ciężarze gatunkowym nie udało nam się od dawna pokonać rywali zza miedzy.  Pokonanie czwartoligowca zawsze należy traktować z ogromnym szacunkiem.

Na wyróżnienie w naszej drużynie zasłużyli w szczególności Bartłomiej Gęsikowski pewnie spisujący się na linii bramkowej oraz Błażej Wrona występujący na lewej stronie pomocy.

Z nowych zawodników wystąpili pozyskany przez MKS ze Śląska Świętochowice występujący ostatnio w juniorach  Polonii Bytom – Damian Ulanicki oraz wychowanek Zielonych Żarki a obecnie zawodnik Skalniaka Kroczyce – Sebastian  Szczepankiewicz. Ruchów kadrowych będzie w MKS-sie zapewne więcej ale na szczegóły trzeba będzie jeszcze poczekać.

Kolejny sparing zostanie rozegrany 3 lutego (poniedziałek) o godz. 18 również w Zawierciu a rywalem będzie druga  drużyna niezwykle silnej śląskiej ligi okręgowej  – Przemsza Siewierz.

MKS Myszków – LKS Zieloni Żarki 1:0 (0:0)

Bramka: Sroślak

Skład MKS: Gęsikowski – Dziółka, Krawczyk, Błaszczyk – Wrona, Napora, Wieczorek, Szczepaniak, Szczepankiewicz – Ruciński, Nowakowski

Grali też: Gawroński, Ulanicki, Filipowicz, Sroślak,  Piątkowski