Udany weekend drużyn MKS-u

MKS Myszków flaga

MKS w ten weekend odnotował same zwycięstwa. Juniorzy trenera Mirosława Uzara wygrali ze zdziesiątkowaną Olimpia Huta Stara 14:0. Podopieczni trenera Sławomira Lamcha wygrali w B-klasowych derbach Myszkowa z ULKS Będusz 3:2. Seniorzy z ligi okręgowej natomiast pokonali outsidera ligi okręgowej Spartę Tworóg 9:1.

Zwycięstwo w wysokich rozmiarach drużyny juniorów starszych w meczu przeciwko 8 osobowej drużynie Olimpii nie jest zaskakujące. Pomimo, że trener Uzar nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich najlepszych zawodników a i część juniorów została oddelegowana do występu w drużynie seniorów występującej w B-klasie, wynik nie mógł być inny.

Ciekawe i emocjonujące spotkanie mogli natomiast oglądać licznie zgromadzeni kibice na meczu   MKS II Myszków – ULKS Będusz. Dużo szybkich akcji i strzałów na bramkę, nieuznane gole i dużo sportowej walki a do tego 5 bramek w drugiej połowie meczu musiało cieszyć obserwatorów. Myszkowianie z czasem coraz mocniej zaznaczali swoją przewagę licznymi akcjami pod bramka świetnie dysponowanego bramkarza z Będusza. W końcu bramki jednak zaczęły padać a gola na 3:2 w ostatniej akcji meczu zdobyli goście. Myszkowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Walczyli ambitnie i wygrali pomimo, że nie byli wspierani zawodnikami z drużyny z ligi okręgowej. Dobre zawody zagrał Bartosz Majer i Michał Kondela choć wyróżnień mogłoby być więcej.

Pewne zwycięstwo odnieśli też podopieczni trenera Dawida Krzętowskiego w Tworogu z zamykającą ligowa tabelę Spartą. Dominacja myszkowian była znaczna i mecz zakończył się wygrana niebiesko – białych 9:1.

Sparta Tworóg – MKS Myszków 1:9 (0:4)

Skład MKS: Gęsikowski – Kołodziej, Mikołajczyk, Kryger, Nowakowski – Zdanowski, Szczepaniak, Winnicki, Wrona – Rados, Szczepankiewicz

Grali też: Skwarczyński, Ciekot, Pysno, Korbel

Bramki MKS: Rados x 3, Nowakowski x 2, Winnicki, Szczepaniak, Wrona, Szczepankiewicz