Unia zaimponowała, MKS zwycięski

W meczu na szczycie naszej grupy ligi okręgowej MKS pokonał dotychczasowego lidera Unię Kalety 2:0.

Pierwsza połowa odbywała się pod zdecydowane dyktando myszkowian. Przez pierwsze trzydzieści minut jednak pomimo znacznej optycznej przewagi myszkowanie nie stworzyli sobie dobrych okazji do stworzenia bramki. Kalecianie nie stwarzali też zagrożenia pod bramką Michała Brusia koncentrując się na konsekwentnej grze w defensywie. Z czasem jednak goście grali coraz odważniej i ciężar gry przesuwał się na połowę myszkowian. Taką okoliczność wykorzystali podopieczni trenera Krzętowskiego, którzy dwoma szybkimi kontrami skarcili rywali. Pierwszą bramkę po długim zagraniu Sylwestra Krygera i dograniu do pustaka Piotra Nowakowskiego zdobył Szymon Zboralski. Ten sam zawodnik świetnie zachował się po zagraniu z głębi pola i mimo asysty rywala w sytuacji sam na sam pokonał po raz drugi Mateusza Pykę.

Zaliczka z pierwszej połowy pozwoliła na zmianę sposobu gry i oddanie inicjatywy przeciwnikom. Już na początku drugiej połowy myszkowianie zmarnowali dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku po szybkich akcja z kontrataku. W kilku sytuacjach nie wykorzystali też dobrze zapowiadających się kontrataków. Kiedy wydawało się, że spotkanie jest już pod pełna kontrolą okazało się, że scenariusz gry diametralnie się zmienił. Przez ostatnich dwadzieścia minut to goście atakowali stwarzając sytuację za sytuacją pod naszą bramką. Dzięki odrobinie szczęścia i braku skuteczności zawodników z Kalet mecz zakończył się wcześniej ustalonym wynikiem, jednak takiego oblężenia bramki MKS-u kibicie nie widzieli od dawna. Było to zaskakujące tym bardziej, że do 65 minuty nic nie wskazywało, że rywale mogą mieć aż tyle atutów by zdominować naszą drużynę. Za to słowa wielkiego uznania dla zawodników Unii Kalety. Drużyna ta świetnie wytrzymała mecz kondycyjne.  Myszkowianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem po dwóch żółtych kartkach sędzia wyrzucił z boiska Dawida Kołodzieja.

Myszkowianie zagrali w sumie dość przeciętnie. Nie w pełni zaskoczyli jeszcze liderzy gry ofensywnej tj. Kamil Korbel, Tomasz Rados i Robert Szczepaniak a i kilku innych zawodników zagrało poniżej swoich możliwości. To optymistyczne o tyle, że w dobrej dyspozycji MKS powinien być dużo lepszy. Tym razem wysoka skuteczność wystarczyła do zapewnienia 3 punktów, bo wielu więcej dobrych okazji do podwyższenia rezultatu wcale nie było.

Cieszy też głośny i kulturalny doping zorganizowanej grupy kibiców, który dodawał kolorytu i smaku piłkarskiemu widowisku.

Kolejne spotkanie myszkowianie zagrają już w środę w Lisowie, a w następną sobotę rywalem niebiesko – białych będzie LKS  Sieraków Śląski. Sobotni mecz odbędzie się o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

MKS Myszków – Unia Kalety 2:0 (2:0)

Bramki MKS: Zboralski x 2

Skład MKS: Bruś – Kołodziej, Kryger, Zdanowski, Nowakowski – Korbel, Gajda, Szczepaniak, Winnicki, Rados – Zboralski

Grali też: Szczepankiewicz, Mikołajczyk, Kowalski, Maternik

Rezultaty kolejki – Kolejka 3 (23.08.2014 – 24.08.2014)