Wygrany sparing z Cynkowem

W sobotę na boisku w Zawierciu rozegrane zostało spotkanie sparingowe pomiędzy MKS Myszków i Małą Panwią Cynków. Sparing zorganizowano w zastępstwie odwołanego meczu mistrzowskiego, który nasza drużyna miała rozegrać z Olimpią Huta Stara.

Myszkowianie byli w tym meczu drużyną lepszą i zasłużenie odnieśli wysokie zwycięstwo 6:2. Prowadzenie zdobył Błażej Gradek po stałym fragmencie gry a na  2:0 podwyższył z rzutu karnego Kamil Pysno. Po przerwie kolejny stały fragment na bramkę zamienił Piotr Filipowicz dobijając z bliskiej odległości piłkę do bramki cynkowian. Kolejne bramki dla MKS-u zdobywali ponownie Filipowicz a także Grim i Ruciński. W końcówce straciliśmy bramkę po rzucie karnym a następnie po sytuacji sam na sam nasi przeciwnicy ustalili rezultat gry na 6:2.

Na pewno widać poprawę gry zespołu przy stałych fragmentach gry o czym świadczą dwie zdobyte bramki po rzutach rożnych. W meczu nie zagrał trener Jakub Dziółka, który woli obserwować grę zespołu z boku, a także Robert Lamch. Wracający do zdrowia po urazie kolana Daniel Ruciński grał w drugiej połowie.

W najbliższą sobotę mecze mistrzowskie nie zostaną rozegrane a MKS nie planuje już grać kolejnego sparingu. Pierwszy mecz 6 kwietnia w Hucie Starej.

MKS Myszków – Mała Panew Cynków 6:2 (2:0)

Skład MKS –  Wilk – Wrona, Pysno, Filipowicz, Kuczko – Gradek, Szczepaniak, Napora, Podeszwa, Grim – Sroślak

Bramki MKS: Gradek, Pysno, Filipowicz x 2, Grim, Ruciński3