Z tarczą ze Starczy

W sobotnie popołudnie drużyna seniorów MKS-u pewnie pokonała GKS Czarnych Starcza 1:6.

Myszkowianie już po pierwszym kwadransie spotkania, po dwóch golach trenera Dziółki i jednym trafieniu Daniela Rucińskiego, prowadzili 3:0. Swoją przewagę w pierwszej odsłonie meczu udokumentowali jeszcze trafieniami Kamila Pysno i Daniela Rucińskiego. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:5.

W drugiej połowie spotkania, szkoleniowiec niebiesko-białych  szybko dokonał czterech zmian. Pomimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji na listę strzelców po raz trzeci wpisał się tylko Daniel Ruciński. Sędzia kilkakrotnie podejmował kontrowersyjne decyzje, karząc myszkowian żółtymi kartkami a Oskara Kuczka nawet czerwoną kartką. Sędzia w tym ostatnim przypadku nie dopatrzył się faulu w obrębie pola karnego na naszym obrońcy i zamiast podyktować jedenastkę, ukarał zawodnika za symulowanie faulu druga żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Kończący mecz w  dziesiątkę myszkowianie stracili w końcówce spotkania jednego gola.

MKS Myszków zdobył 3 punkty ale to zawodnicy Kuźnicy Marianowa byli bohaterami kolejki. Częstochowianie ograli na boisku Skry II Częstochowa głównych rywali MKS-u w drodze po awans do ligi okręgowej 1:0.

MKS powiększył do sześciu punktów przewagę w tabeli nad Skrą. Myliłby się jednak ten kto uznałby, że to przewaga znaczna. Wprawdzie scenariusz ostatnich kolejek był dla myszkowian bardzo korzystny i taka zaliczka punktowa bardzo cieszy, jednak w ostatnich kolejkach czekają spotkania z najlepszymi drużynami ligi, a mianowicie znakomicie spisującą się w rundzie rewanżowej drużyną KS Częstochowa, trzecią siłą A klasy Sokołem Olsztyn oraz zajmującą czwartą miejsce w tabeli Kuźnicą Marianowa. Wszystkie te drużyny pokonały w tej rundzie Skrę II a więc i do rozegrania zostały bardzo trudne spotkania. Poza tym bardzo dobrze spisujący się w ostatnich kolejkach Piast Przyrów i niewygodny u siebie Start Soborzyce również mogą sprawić wiele problemów. Aby cieszyć się z sukcesu po ostatniej kolejce spotkań trzeba zachować koncentrację do ostatniego gwizdka tego sezonu bo nadal do okręgówki jest bardzo daleko.

Zdjęcia z meczu dziś wieczorem na facebooku.

GKS Czarni Starcza – MKS Myszków 1:6 (0:5)

Skład GKS: MATEUSZ CIERPIAŁ, DAWID GRZYB, PATRYK JĘDRZEJCZYK, DAWID NOWAK, ŁUKASZ NOWAK, RAFAŁ NOWAK, PIOTR ŚMIETANA, KRYSTIAN STOLARSKI, PRZEMYSŁAW TRELA, KRZYSZTOF WOJTASIK, MAREK WOJTASIK

Skład MKS: BARTŁOMIEJ WILK, JAKUB DZIÓŁKA (GRADEK BŁAŻEJ 46′), PATRYK GRIM (GREŃ MACIEJ 70′), OSKAR KUCZEK, PIOTR NAPORA (FILIPOWICZ PIOTR 46′), PRZEMYSŁAW PIĄTKOWSKI, PIOTR PODESZWA, KAMIL PYSNO, DANIEL RUCIŃSKI, ROBERT SZCZEPANIAK, BŁAŻEJ WRONA (WIECZOREK KONRAD 52′)

Minuta Wydarzenie
82 Żółta kartka – Przemysław Piątkowski
75 Gol – Łukasz Nowak
70 Druga żółta kartka – Oskar Kuczek
55 Gol – Daniel Ruciński
42 Gol – Kamil Pysno
26 Gol – Daniel Ruciński
18 Żółta kartka – Oskar Kuczek
13 Gol – Jakub Dziółka
10 Gol – Daniel Ruciński
05 Gol – Jakub Dziółka