Zakończenie z przytupem – Lotnik pokonany

MKS Myszków flaga

W meczu kończącym uwieńczony awansem MKS-u do czwartej ligi sezon, myszkowianie podejmowali trzeci zespół ligi okręgowej Lotnika Kościelec. Zespół z Kościelca długo rywalizował o prymat w lidze jednak na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu definitywnie stracił szansę na awans. W pierwszej konfrontacji drużyn w grupie mistrzowskiej na boisku  gości, MKS przegrał 2:0. Żądni rewanżu za ten mecz jak i za zeszłotygodniową wysoką porażkę z wiceliderem KS Panki, niebiesko – biali do meczu przystąpili w pełni skoncentrowani, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku końcowym.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zawodnicy odebrali podziękowania i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych i zarządu klubu. Podziękowano również sponsorom a także zaproszonym gościom. Kibice uczcili również minutą ciszy pamięć Adriana Kaszlewicza, tragicznie zmarłego w ostatnich dniach kibica MKS-u. Na jego cześć odpalono 32 race świetlne, dokładnie tyle ile Adrian przeżył lat.

W pierwszych minutach meczu mimo, iż myszkowianie atakowali i stwarzali sytuacje podbramkowe, Lotnik groźnie kontrował. W bramce gości świetnie spisywał się bramkarz, który raz po raz popisywał się dobrymi interwencjami. W szczególności mogła się podobać parada po mocnym uderzeniu Marcina Czerwińskiego. Chwilę po niej jednak Szymon Rosochacki ulokował piłkę w bramce Lotnika po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Jeszcze w pierwszej pierwszej połowie po kapitalnym prostopadłym zagraniu Szymona Rosochackiego bramkę na 2:0 zdobył Paweł Skwarczyński i gospodarze schodzili do szatni z dobrą zaliczką ale przede wszystkim z poczuciem dobrze wykonanej pracy. W drugiej połowie myszkowianie rozbili rywala zdobywając jeszcze pięć goli. Wszystkie bramki padły po pięknych akcjach a na listę strzelców wpisywali się jeszcze: Winnicki, Rosochacki i dwukrotnie Szymon Zboralski. Przy stanie 7:0 goście przeprowadzili skuteczną akcję i mecz po chwili zakończył się.

Kibice rozebrali zawodników z koszulek, przedstawiciele CzOZPN wręczyli pamiątkowe medale za awans i szampany wystrzeliły. Zawodnicy do suchej nitki przemoczyli trenera Dawida Krzętowskiego i nasz szkoleniowiec pofrunął w powietrze.

Wszyscy zawodnicy rozegrali dobre zawody i to pozwoliło na odniesienie tak wysokiej wygranej nad mocnym rywalem. Gratulacje za udany sezon należą się również Lotnikowi.