Zdemolowani przez Wartę

W kolejnym sparingu MKS zmierzył się z Wartą Zawiercie i nie był to sparing zakończony happyendem. Zawierciański walec zmiażdżył bezradną drużynę myszkowską i wygrał bezdyskusyjnie 5:1 (3:0).

Przez pełne 90 minut piłkarze Warty dominowali stwarzając wiele sytuacji podbramkowych. Myszkowianie z trudnością przedostawali się pod bramkę zawiercian i nie stwarzali w pierwszych 45 minutach spotkania zagrożenia pod bramką rywala. W drugiej połowie sytuacji do zdobycia gola zawodnicy trenera Dziółki mieli już więcej ale wykorzystali tylko jedną i ponieśli zasłużoną porażkę. Honorowego gola zdobył Maciej Greń.

Dysproporcja sił wynikała z pewnością w dużej mierze z problemów kadrowych MKS-u. W meczu tym nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników: Błaszczyk, Szczepaniak, Ruciński, Gawroński, Wieczorek i najlepszy w sparingach snajper niebiesko-białych Daniel Sroślak, który w najbliższym czasie na boisku się z pewnością nie pojawi, gdyż kontuzja kolana wyklucza go z walki o punkty na początku rundy rewanżowej. Prawdopodobnie nie zobaczymy już w barwach MKS-u Przemysława Piątkowskiego, który zapowiedział rozbrat z piłką. Podobną deklarację złożył Bartłomiej Wilk a Kamil Pysno ma zamiar spróbować swoich sił w trzecioligowym Ruchu Radzionków. To aż 9 zawodników i nie łatwo jest nadrobić utratę tak dużego kapitału. Problemów jest sporo więc kadra MKS-u będzie się kształtować do samego końca okresu przygotowawczego. Miejmy nadzieję, że większość nieobecnych wróci do składu i w następnych meczach o dobry wynik będzie już łatwiej.

Myszkowianie wybrali sobie za przeciwników mocne drużyny a już w następną sobotę naszym rywalem będzie druga drużyna GKS-u Katowice, która uległa dzisiaj Górnikowi Zabrze 4:1. Wymagający rywale obnażają braki MKS-u i pokazują jak wiele trzeba zrobić by wrócić na należne dla Myszkowa miejsce.

Skład MKS: Bruś – Krawczyk, Dziółka, Filipowicz – Wrona, Napora, Korbel, Gradek, Nowakowski – Szczepankiewicz, Rados

Grali też: Gęsikowski, Ulanicki, Greń