Ze Sklaniakiem na 5

Herb MKS Myszków

W sobotę o 14.30 na boisku OSiR-u Zawiecie MKS Myszków rozegrał trzeci w tym roku sparing. Tym razem przeciwnikiem niebiesko-białych był zespół Skalnika Kroczyce. Zawodnicy naszego rywala rozgrywali pierwszy sparing na świeżym powietrzu i brak kontaktu z dużym boiskiem był mocno widoczny.

Od pierwszych minut spotkania myszkowianie zamknęli przeciwników na ich połowie. Wysoki pressing dawał efekty w postaci wielu przechwyconych piłek jednak przez długi okres pomimo wielu ładnych akcji i groźnych strzałów nie udało się strzelić bramki. Dopiero w 35 minucie spotkania po ładnej trójkowej akcji Ruciński – Wrona (nowy nabytek MKS-u) – Sroślak, Błażej Wrona, nota bene nasz wychowanek, dokładnie dograł piłkę z boku boiska i Daniel Sroślak z 5 metrów skierował ją do pustej bramki Skalnika. Minutę później w sytuacji podbramkowej ponownie przytomnie zachował się Daniel Sroślak i strzałem nad bramkarzem podwyższył na 2:0. W ostatnich minutach pierwszej połowy jeszcze Daniel Ruciński strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska uzyskał trzecie trafienie.

Po przerwie trener Dziółka dokonywał kolejnych zmian. Mecz nie był już tak jednostronny ale i tak po strzałach Piotra Napory i Konrada Wieczorka, MKS zdobył dwie kolejne bramki. Wynik nie jest najistotniejszy. Ważne, że zespół poznaje założenia taktyczne stawiane przez nowego szkoleniowca i stara się je realizować.

MKS rozpoczął w składzie:Gęsikowski – Wrona, Pysno, Filipowicz, Piątkowski – Ruciński, R. Szczepaniak, Napora,Podeszwa, Kwarciak – Sroślak
grali też:Wilk, Wieczorek, Duda, Dudek, Greń, zawodnik testowany

Bramki MKS: Sroślak x 2, Ruciński, Napora, Wieczorek.