Zwycięstwo w bólach na inaugurację

Seniorzy MKS-u odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej, pokonując na wyjeździe Olimpię Huta Stara 2:1.

Po pierwszej połowie, w której myszkowianie dominowali było skromne 1:0 po trafieniu Daniela Sroślaka. Gospodarze nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Bartłomieja Wilka ale mylił się ten kto przypuszczał, że nasi przeciwnicy oddadzą mecz bez walki. W drugiej połowie to właśnie gospodarze narzucili swój styl gry i swoją dobrą grą zasłużyli na zdobycie bramki wyrównującej, wykorzystując bezlitośnie błąd obrony i bramkarza MKS-u. Nasi zawodnicy dążyli do zdobycia bramki i grając już w tym momencie bez nominalnego napastnika (urazów doznali Sroślak i Gradek) wywalczyli rzut karny po akcji Roberta Szczepaniaka, który na gola zamienił Piotr Podeszwa.

W końcówce spotkania sędzia podyktował wątpliwy rzut karny dla Olimpii ale sprawiedliwości stało się zadość i tym razem piłka szczęśliwie minęła naszą bramkę.

W pierwszym meczu szczęśliwie ale w pełni zasłużenie MKS odniósł zwycięstwo. Myszkowianie walczyli dzielnie i do końca. Stracili jednak dwóch podstawowych zawodników Sroślaka i Gradka. Jeżeli do zawodników kontuzjowanych dodamy Daniela Rucińskiego i Piotra Filipowicza oraz nieobecnego Roberta Lamcha to w sobotnim meczu na szczycie może zabraknąć prawie połowa z podstawowych zawodników drużyny.

Olimpia Huta Stara – MKS Myszków 1:2 (0:1)

Skład MKS: Wilk – Wrona, Pysno, Kuczek, Piątkowski – Grim, Szczepaniak, Napora, Podeszwa, Gradek – Sroślak

Grali też: Kwarciak, Greń, Wieczorek, Kubarski