Zwycięstwo w bólach

Herb MKS Myszków

Rywalem MKS-u w dzisiejszym meczu o mistrzostwo częstochowskiej A – klasy był zespół Gminy Kłomnice. Spotkanie zapowiadało się na trudne i takie było. Zespół gości w poprzedniej kolejce pokonał Salos Częstochowa 4:0, z którym MKS zremisował 1:1.

Zespół z Kłomnic imponował warunkami fizycznymi i umiejętnością rozgrywania piłki. Żaden zespół nie zagrał w Myszkowie tak odważnie i nie sprawiał aż tak dużych problemów w defensywie niebiesko-białych. Goście byli szczególnie groźni przy stałych fragmentach gry, gdzie zdecydowanie górowali wzrostem nad myszkowianami, a z drugiej strony MKS mimo, iż wykonywał sporo stałych fragmentów nie był w stanie stworzyć po nich żadnego zagrożenia. Tradycyjnie myszkowianie oddali sporo strzałów na bramkę ale te nie stworzyły istotnego zagrożenia. Wciąż widoczny jest brak Arkadiusza Baraniewicza. Sporo zagrożenia z bocznego sektora sprawiał rekonwalescent Daniel Ruciński. Niestety w pierwszej odsłonie żadna z akcji MKS-u nie została zamieniona na bramkę. Goście natomiast stworzyli zaledwie kilka okazji, natomiast każda z nich była bliska powodzenia. Błędy zawodników z pola naprawiał będący w tym dniu w doskonałej formie Bartłomiej Gęsikowski. Dwukrotnie w pierwszej połowie jego kapitalne interwencje zapobiegły utracie gola.

W drugiej odsłonie spotkania kłomnicznie nie stwarzali już takiego zagrożenia jak w pierwszej połowie, jednak po jednej z akcji myszkowian od utraty bramki uratowała poprzeczka. Do końca spotkania było bardzo nerwowo ale to ze względu na strzelecką indolencję gospodarzy. Bramkę na 1:0 zdobył Kacper Lewicki. Myszkowianie cieszyli się ze zdobyczy bramkowej pomimo, że mocno protestowali w tej sytuacji goście. Piłka ich zdaniem chwile wcześniej opuściła boisko. Po wyjściu na prowadzenie kilka dogodnych sytuacji nie wykorzystał Daniel Sroślak. Trzykrotnie w sytuacji sam na sam bez problemu jego strzały wyłapał golkiper gości.

Skromne 1:0 zapewniło ważne 3 punkty. Punkty z bardzo mocnym przeciwnikiem, który zapewne nie raz w tym sezonie odbierze punkty najlepszym drużynom walczącym o promocje do wyższej ligi.

MKS Myszków – Gmina Kłomnice 1:0 (0:0)
Bramka MKS: Lewicki

Skład MKS: Gęskiowski – Pysno, R. Lamch, Bartnik (Piątkowski), Ł. Zawrzykraj – Ruciński (Miśta), Napora, R. Szczepaniak, Podeszwa (Dudek), Lewicki – Sroślak