Zwycięstwo w Pucharze Polski

Puchar Polski MKS Myszków

W sobotni poranek, na stadionie w Olsztynie, MKS Myszków zmierzył się w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Orłami Kusięta. Zespół ten będzie rywalem niebiesko- białych w nadchodzących rozgrywkach ligowych.

Myszkowianie wygrali 4:0, choć o korzystny wynik wcale nie było łatwo. Gospodarze byli dobrze zorganizowani w grze obronnej, a nierówna płyta boiska nie ułatwiała budowania ataku pozycyjnego, do rozgrywania którego zmuszeni byli myszkowianie. W pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie po ładnym strzale z 20 metrów debiutującego w barwach MKS-u w oficjalnym meczu Piotra Podeszwy. Do przerwy nie zmienił się już wynik chociaż z bliskiej odległości nie trafili do pustej już bramki ani Pysno ani Baraniewicz. Szczególnie powrót do składu po kilku miesiącach przerwy Arkadiusza Baraniewicza okazał się korzystny. W drugiej połowie zawodnik ten coraz częściej absorbował obrońców Orłów i zdobył kolejną bramkę. Dwa trafienia dołożył też Kamil Pysno i myszkowianie odnieśli pierwsze oficjalne zwycięstwo w tym sezonie.

W składzie zabrakło jednak Marcina Maternika, Roberta Szczepaniaka i leczącego uraz Daniela Rucińskiego. Marcin Zawrzykraj w ubiegłym tygodniu przeniósł się do Polonii Poraj i w tym sezonie już w barwach MKS-u nie zagra.

Skład MKS-u: Wilk (70. Gęsikowski) – Piątkowski, Lamch, Filipowicz, Ł. Zawrzykraj              (65. Bartnik)– Pysno, Napora, Lewicki, Podeszwa, Krawczyk (40. Sroślak) – Baraniewicz

Bramki: Podeszwa, Baraniewicz , Pysno x2