Amazonki

Fundacja Piłka Jest Piękna 8 czerwca  w rocznicę rozpoczęcia Euro 2012 zapoczątkowała inicjatywę obchodów Dnia Piłki Nożnej. Tego dna zapraszani są wszyscy przyjaciele piłki nożnej do gry oraz wspierania inicjatyw związanych z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem.

W tym roku 8 czerwca obchodzony jest  II Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej. Tego dnia na boiskach w całej Polsce będą rozgrywane Wielkie Mecze radości i przyjaźni. Korzystając z tego wydarzenia Fundacja Piła Jest Piękna z Federacją Stowarzyszeń Amazonki  będzie wspólnie prowadzić Akcję Społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. Przedstawicielka  Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” w Częstochowie   swoją obecnością na meczu promuje,  że rak to nie wyrok.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce.  Co roku odnotowuje się około 15 000 przypadków zachorowań. Amazonki i Przyjaciele Piłki Nożnej poprzez wręczenie kobietom „Różowych Kartek” chcą inspirować je do zachowań prozdrowotnych. Zależy nam, żeby jak najwięcej kobiet poddało się badaniom i nauczyło systematycznie badać swoje piersi w każdym miesiącu. Kobiety muszą zadbać o swoje zdrowie i bardzo szybko zgłaszać się do lekarza, jeśli wyczują jakieś zmiany.  Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym rozwoju , co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Rak wcześnie wykryty jest uleczalny, z szansą na zachowanie piersi.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki angażując się w tą ogólnopolską akcję chce,  aby w tym dniu jak najwięcej różowych kartek trafiło do kobiet powiatu częstochowskiego i okolic, aby mogły one w dniach od  08 czerwca  do 14 lipca 2014 roku skorzystać z badań wczesnego wykrywania raka piersi .

Niech wszystkim nam w tym dniu towarzyszy hasło „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki        e- mail amazonkiczestochowskie@poczta.fm

42- 200 Częstochowa, ul Wolności 44                 www.czestochowskieamazonki.pl

Tel. 34/ 368 29 92  /  517 373 316                         KRS  0000037069

NIP 949 18 11 504                                                OPP 1%