CHILIŃSKI BOHATEREM OSTATNIEJ AKCJI! RAKÓW II – MKS MYSZKÓW 1:0

Raków II Częstochowa

Dosłownie w ostatniej akcji spotkania rozstrzygnęła się konfrontacja Rakowa II z MKS-em Myszków. Czerwono-niebiescy „rzutem na taśmę” wygrali 1:0, a zwycięstwo zadedykowali swojemu trenerowi.

Częstochowianie na zdobycie pełnej puli czekali od 30 sierpnia, kiedy na Limanowskiego pokonali obecnego lidera Zina IV ligi – Unię Kosztowy 2:0. Od tamtego pojedynku w czterech kolejnych meczach nasi zawodnicy zgromadzili zaledwie dwa oczka. Na szczęście ta passa, w niedzielne wczesne popołudnie, dobiegła do końca, ale o końcowy triumf nie było łatwo.

Historia bezpośrednich spotkań

Lp.GospodarzeWynikGościeDataLiga
1Raków II Częstochowa1 – 0MKS Myszków4 października 2020IV liga śląska (gr. I)
2MKS Myszków2 – 2Raków II Częstochowa25 maja 2019IV liga śląska (gr. I)
3Raków II Częstochowa6 – 0MKS Myszków21 października 2018IV liga śląska (gr. I)
4Raków II Częstochowa0 – 2MKS Myszków7 kwietnia 2018IV liga śląska (gr. I)
5MKS Myszków7 – 0Raków II Częstochowa2 września 2017IV liga śląska (gr. I)
6MKS Myszków3 – 0Raków II Częstochowa10 czerwca 2017IV liga śląska (gr. I)
7Raków II Częstochowa4 – 0MKS Myszków20 listopada 2016IV liga śląska (gr. I)
8Raków II Częstochowa0 – 3MKS Myszków14 maja 2016IV liga śląska (gr. I)
9MKS Myszków2 – 1Raków II Częstochowa10 października 2015IV liga śląska (gr. I)

Głęboko ustawieni goście byli bardzo czujni w obronie, a czerwono-niebiescy mieli kłopot ze sforsowaniem szeregów defensywnych rywali, którzy nastawiali się przede wszystkim na kontry. Do przerwy mimo przewagi Rakowa II nie oglądaliśmy goli.   

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie, a Raków nadal nie mógł znaleźć recepty na przebicie się przez obronę myszkowian. Maciej Megger pełniący w niedzielę obowiązki pierwszego trenera próbował zmienić oblicze spotkania dokonując zmian. W 55. minucie Kamil Chiliński pojawił się na boisku w miejsce Kaczmarka. Kilka minut po wejściu na plac gry Chiliński oddał strzał, po którym piłka trafiła w słupek. Następnie Głasek „huknął” minimalnie nad poprzeczką. Z dogodnych szans należy jeszcze zapisać przytomne uderzenie Oskara Krzyżaka (minimalnie niecelne). Kiedy wydawało się, że nastąpi podział punktów, w doliczonym czasie gry na strzał sprzed pola karnego z prawej strony zdecydował się Chiliński. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od przeciwnika i wpadła do siatki. Wśród częstochowian zapanowała wielka radość, a sędzia nie wznowił już gry gwiżdżąc po raz ostatni.   

Czerwono-niebiescy celebrowali zwycięstwo robiąc tak zwaną kołyskę. – Dedykujemy tą wygraną Tomaszowi Kuźmie, któremu urodziło się drugie dziecko. Myślę, że lepszego prezentu nie mogliśmy sprawić naszemu trenerowi – powiedział w imieniu całej drużyny i sztabu trenerskiego kapitan Rakowa II Artur Lenartowski.   

Kamil Chiliński: Mecz był bardzo zacięty. Panowała nerwowa atmosfera. Rywale próbowali grać z kontry, ale nasza obrona spisywała się dzisiaj bardzo dobrze. Mieliśmy kilka sytuacji, ale czy strzeliliśmy w 1. czy 90. minucie to nie ma znaczenia, bo okazaliśmy się o jedną bramkę lepsi. Sam muszę przyznać, kiedy w 63. minucie oddałem strzał już się w myślach cieszyłem z bramki, a ostatecznie był tylko słupek. Bardzo chcieliśmy dzisiaj wygrać, bo po ostatnim meczu, kiedy prowadziliśmy 2:0, a przegraliśmy 2:3, byliśmy źli na siebie. Teraz mamy zwycięstwo i oby tak dalej!   

Raków II – MKS Myszków 1:0 (0:0)

Bramka dla Rakowa: Chiliński (90.+)

Skład Rakowa: Trelowski – Krzyżak, Błasik, Danilczyk, Kaczmarek (Chiliński 55.), Lenartowski, Skibiński (Krysik 85.), Głasek (Piątkowski 65.), Mizgała, Dzierbicki, Oziębała.

Źródło: rakow.com