Chwała zwyciężonym, chwała kibicom

Ruch Radzionków

W sobotę na stadionie MKS-u miało miejsce piłkarskie święto jakiego w Myszkowie nie widziano od lat. Łezka musiała się zakręcić tym, którzy czuli upokorzenie jak kilka lat temu MKS przegrywał w lidze okręgowej z drużyną z Siedlca Dużego 8-0 czy później w A klasie rozgrywał mecze na boiskach-torfowiskach-klepiskach w okolicach remiz strażackich w piknikowej atmosferze, oczywiście nie ujmując nic ani klubom ani drużynom grającym w takich warunkach. Kibice MKS-u, który to lata spędził na boiskach drugiej ligi, przyzwyczajeni do gry na wyższym poziomie musieli z radością patrzeć na widowisko jakie stworzyli w sobotę zawodnicy na murawie a kibice na trybunach. Pełne trybuny kibiców, kibice stojący na koronie i wokół opłotowania boiska w liczbie około 700 to wynik jak na czwartoligowe boiska godny szacunku. Powodem tak licznej frekwencji były zapewne dwa czynniki. Pierwszy to znakomita postawa zawodników niebiesko-białych, drugi atrakcyjny rywal, który ma za sobą kilka sezonów występów w Ekstraklasie, główny kandydat do awansu – Ruch Radzionków z kilkoma zawodnikami o przeszłości Ekstraklasowej z gwiazdą śląskiej piłki nożnej Piotrem Rockim na czele.

16 Unia Ząbkowice 20 19 29 39

Wracając do meczu trzeba podkreślić, że nikt chyba się nie spodziewał, że MKS tak zdominuje Ruch. W pierwszej połowie gra podopiecznych Artura Mosny była koncertowa. „Cidry” z rzadka pojawiały się na połowie gospodarzy i nie stworzyły żadnego zagrożenia. MKS grający agresywnie i ofensywnie, dzięki wysokiemu pressingowi szybko odzyskiwał piłkę, jednak sytuacji 100% nie stworzył. Było kilka groźnych akcji jednak piłka nie znalazła drogi do siatki golkipera radzionkowian.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Do 65 minuty mecz był pod kontrolą myszkowian jednak w ostatnich 30 minutach zaczęła się zarysowywać przewaga wicelidera. Kilka ostrzeżeń ze strony ofensywy gości nie dało rezultatu, jednak sposób na Michała Brusia znalazł, Damian Sadowski, który wszedł na pod męczonych już myszkowian i zdobył bramkę. Myszkowianie rzucili się do odrabiania strat jednak nie mieli już dość argumentów by zagrozić gościom. Ci za to z łatwością kontrowali i stwarzali zagrożenie. Jedną z sytuacji wykorzystał stary ale jary „Rocky” czyli Piotr Rocki i było już po meczu. Odnotować też trzeba, że sędzia nie zauważył faulu na Marinie Materniku i bramki być nie musiało. Waleczną postawę i szybkie tempo meczu spowodowało, że naszym zawodnikom zabrakło prądu i rywal niczym najlepszy bokser wypunktował nas w momencie największej słabości.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Kibice zobaczyli dobrą postawę MKS-u jednak tym razem bez happy endu. Wskazać też trzeba, że była to pierwsza porażka beniaminka na własnym stadionie w tym sezonie. Wspaniała seria dobiegła końca jednak taka porażka ujmy nie przynosi. Brawa dla zwycięzców, chwała pokonanym i słowa uznania dla kibiców za stworzenie wspaniałego widowiska. Zapachniało piłką mówili niektórzy, Policja podkreślała, że żałuje, że tak kibice nie zachowują się na wyższych poziomach rozgrywek. Mecz przebiegał w znakomitej atmosferze o którą zadbali właśnie kibice. Warto w Myszkowie stawiać na piłkę bo zapotrzebowanie na widowisko i prawdziwe emocje na pewno jest duże. Atmosfera meczu to nie mecz przed ekranem telewizora. Ci którzy byli w sobotę przy Pułaskiego wiedzą jaka jest różnica.

MKS Myszków – Ruch Radzionków 0:2 (0:0)

Skład MKS: Bruś – Braksator, Maternik, Zdanowski, Nowak – Skwarczyński, Korbel, Skórski, Mazurek, Rados – Rosochacki