Emanuel Sarki trafi do MKS Myszków?

Emmanuel Sarki

Emmanuel Sarki od 2019 r. robi karierę w niższych ligach w Polsce. Wygląda na to, że może zaraz znaleźć nowy zespół. Trafił na testy do MKS-u Myszków.

W MKS Myszków testowany jest Emanuel Sarki, znany głównie z występów w krakowskiej Wiśle, ostatnio prezentujący Huragan Waksmund. Beniaminek bardzo konkretnie reaguje na niespodziewane sytuacje, tj. kontuzje Zemanka i zakończenie gry kapitana Jarosława Bąka. W ich miejsce niebiesko-białe stroje mają ubrać, dwaj bardzo solidni III-ligowcy Bartosz Kucharski i Marcina Mączka z Rekordu Bielsko-Biała oraz bramkostrzelny napastnik Jacek Jarnot z Warty Zawiercie.

Polscy kibice mogą kojarzyć Emmanuela Sarkiego z występów w Wiśle Kraków. W stolicy Małopolski grał w latach 2013-2016.

Haitańczyk był wówczas jedną z wyróżniających się postaci „Białej Gwiazdy”. Po opuszczeniu Krakowa miał krótkie epizody w cypryjskim AEL-u Limassol i słowackim Bardejovie. W swoim CV ma też występy w rezerwach Chelsea FC, w belgijskiej i norweskiej lidze. Od 2019 r. znów gra w Polsce, ale w niższych ligach. Na swoim koncie ma występy w czwartoligowej Odrze Wodzisław Śląski i grającym w lidze okręgowej Huraganie Waksmund.

Wygląda na to, że pozostanie na niższym szczeblu. Sarki trafił na testy do MKS-u Myszków, który gra w Zina IV Lidze, co potwierdził sam klub w mediach społecznościowych „To bez wątpienia wyjątkowo głośne nazwisko jak na IV ligę” – czytamy.

źródło: sportowefakty.wp.pl, lokalnapilka.pl, sportdziennik.com