FUTBOLJURA: Krzętowski: Pracujemy aby piłka w Myszkowie wróciła na właściwy poziom

MKS Myszków po XV spotkaniach jesieni lideruje grupie I częstochowskiej Okręgówki. Podopieczni trenera Krzętowskiego wykazali się „żelazną defensywą” i stracili tylko siedem bramek co z wielkim optymizmem pozwala im patrzeć na rundę rewanżową.

Sebastian Dziedzic: Witam. Jak Pan oceni rundę jesienną po której jesteście liderem i zgromadziliście taką samą ilość punktów jak liderujący grupie II Piast?

Dawid Krzętowski: Witam. Uważam, że po tej rundzie może być bardzo zadowoleni, w końcu drużyna po zmianach personalnych była budowana na prędko. Patrząc na zgromadzony wynik punktowy, ale też i ilość straconych bramek również możemy być bardzo zadowoleni. Większość zawodników których pozyskaliśmy to były trafne transfery, część zmian personalnych była wymuszona bo nasz skład wyglądał diametralnie inaczej niż w tamtym sezonie.

SD: Jakie były mocne i słabe strony zespoły?

DK: Nie chciałbym mówić głośno o słabszych stronach, ale na dzień dzisiejszy to ich za dużo nie ma. Plusem jest to, że dysponujemy szeroką kadrą co wzmacnia rywalizację ponadto w zespole panuje dobra atmosfera o co dbają zwłaszcza starsi zawodnicy. Tworzymy mocny monolit i wszyscy wiemy o co gramy i może być tylko lepiej. Na pewno musimy jeszcze popracować nad stałymi fragmentami.

SD: Co dla Pana w nowym zespole było największym zaskoczeniem?

DK: Mimo wszystko to wynik końcowy, aż tak dobrego wyniku punktowego i tak małej ilości straconych bramek się nie spodziewałem. Pracujemy z Zarządem aby piłka w Myszkowie wróciła na właściwe miejsce i poziom.

SD: Które ze spotkań tej rundy najbardziej zapadnie Panu w pamięci?

DK: Myślę, że mimo wszystko mecz z Victorią, była to jedyna porażka, graliśmy bardzo słabo i był to zimny prysznic. Fajnych meczy było o wiele więcej.

SD: Jakie plany ma MKS na rundę wiosenną?

DK: Chcemy grać jak najlepiej dlatego niezwykle ważna będzie dla nas dobrze przepracowana zima. Co do składu to może dojść jedynie do drobnych korekt. Będziemy walczyć o klasę rozgrywkową wyżej i uważam, że zasługujemy na to oraz stać nas aby wygrać ligę.

Wywiad realizowany przez futboljura.pl / Link do artykułu