Jak znaleźć sposób na Polonię – Ćwierćfinały Pucharu Polski

Puchar Polski

Przed drużyną MKS-u Myszków bardzo ciężki sprawdzian, bowiem do Myszkowa w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa przyjeżdża Polonia Poraj. Fani gospodarzy z pewnością czują niedosyt zwycięstw z drużyną z Poraja, ponieważ pomimo zwycięstw i awansów do wyższych lig w żaden sposób niebiesko-biali nie potrafią znaleźć recepty na zwycięstwo z Polonią.

Ostatnie spotkanie pucharowe drużyny rozegrały w sezonie 2010/2011 i górą była Polonia wygrywając 4:1. Od tego czasu obie drużyny spotykały się również w meczach ligowych. Sezon 2011/12 Polonia wygrywa z MKS-em 4:0 i zremisowała na Pułaskiego 1:1. Kolejne spotkania w sezonie 2013/14 Polonia wygrywała z Myszkowem 0:3 i 1:0. Także niedawno rozgrywane spotkanie w ramach IV ligi MKS Myszków przegrał z Polonią Poraj 2:0.

W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 MKS Myszków podejmuje kolejną próbę wywalczenia zwycięstwa z niepokonanym od 5 lat Porajem. Będzie to niezwykle trudne wyzwanie, Polonia po raz kolejny dysponuje wysoką formą a w ligowej tabeli zajmuje piąte miejsce ze stratą dwóch punktów do MKS-u.

Poniżej pary ćwierćfinałowe rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu:

Olimpia  Huta  Stara Raków  II  Częstochowa
MKS  Myszków Polonia  Poraj
Płomień  Kuźnica Marianowa Lotnik  Kościelec
Piast  Przyrów Skra Częstochowa