Jakub Dziółka nowym trenerem MKS Myszków

Nowym trenerem MKS Myszków został 33 –letni Jakub Dziółka. W tym sezonie reprezentował jako zawodnik barwy III ligowej Szczakowianki Jaworzno, która ze względu na problemy finansowe prawdopodobnie nie wystartuje w rozgrywkach tej klasy rozgrywkowej w rundzie wiosennej.

Jakub Dziółka ma za sobą bogatą przeszłość piłkarską. Pracował z wieloma uznanymi trenerami młodego pokolenia. Jako zawodnik zanotował 35 występów w Ekstraklasie. Zdobył 1 gola. Wszystkie spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywek zanotował w Polonii Bytom, z którą wywalczył również awans do Ekstraklasy. Jakub Dziółka grał również w pierwszoligowych GKS Katowice oraz Szczakowiance Jaworzno oraz przez wiele lat reprezentował barwy III ligowego MK Katowice. W ostatnich latach współpracował jako zawodnik z  tak uznanymi szkoleniowcami jak Michał Probierz, Dariusz Fornalak, Leszek Ojrzyński, Robert Moskal, Marek Motyka czy z odnoszącym kolejne sukcesy z drużynami niższych lig ale znanym z ogromnego profesjonalizmu Radosławem Gabigą.

Panu trenerowi życzymy sukcesów w prowadzeniu myszkowskiego zespołu.

Wybór trenera na to stanowisko oznacza zakończenie współpracy z prowadzącym zespół seniorów w ostatnich meczach rundy jesiennej – Mirosławem Sieją. Umowa z tym szkoleniowcem była jednak zawarta tylko na 5 meczów tego etapu rozgrywek. Trener Sieja objął zespół w trudnym okresie ale zrealizował wyznaczone przed nim cele. W 5 meczach zdobył 10 punktów prowadząc zespół do najwyższych w ostatnich czasach zwycięstw ligowych jak to z Piastem Przyrów – 8:0 – czy 10:0 ze Startem Soborzyce. Zespół pod jego wodzą pokonał też KS Częstochowa, zremisował z Sokołem Olsztyn i zanotował jedyną w tym sezonie porażkę z Kuźnicą Marianową. Zarząd MKS Myszków serdecznie dziękuje trenerowi za współpracę oraz włożony przez niego trud i życzy udanej pracy w kolejnych zespołach.