Kłomnice znów mocne

MKS Myszków

W piątkowy wieczór w Częstochowie kolejnym sparingowym rywalem MKS Myszków był zespół Gminy Kłomnice. Szósta drużyna naszej A klasy po raz kolejny pokazała, że jest mocną i niewygodną drużyną. Wprawdzie mecz był wyrównany ze wskazaniem na naszą drużynę jednak mecz wygrała drużyna z Kłomnic w stosunku 2:1. Myszkowianie od początku meczu grali bardzo agresywnie stosując wysoki pressing. Nie potrafili jednak po odzyskaniu piłki dokładnie jej rozegrać stąd sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W drugiej połowie sytuacji było znacznie więcej. Zaczęli myszkowianie, którzy po indywidualnej akcji Daniela Rucińskiego zwieńczonej precyzyjnym strzałem Piotra Napory objęli prowadzeni. Wydawało się, że konsekwentnie grająca drużyna z Kłomnic straci kolejne bramki, jednak chwila dekoncentracji i błędy w defensywie spowodowały, że nasi rywale zdobyli dwa gole i wyszli na prowadzenie. Myszkowianie mieli jeszcze szansę na wyrównanie ale tego dnia nie udało się już zdobyć więcej bramek.

Nie ulega wątpliwości, że zespół z Kłomnic to jedna z najlepszych drużyn naszej ligi a już mecz w Myszkowie w rundzie jesiennej pokazał jak trudną ją pokonać. Mecz był znakomitym materiałem dla szkoleniowca myszkowian. Trener Dziółka po raz pierwszy mógł zobaczyć jak trudne wyzwania czekają nasz zespół w rundzie rewanżowej, w której zmierzymy się z Gminą Kłomnice na wyjeździe. Odrabianie strat przy dobrze zorganizowanych zespołach takich jak nasz piątkowy rywal będzie bardzo trudne.

MKS: Gesikowski – Wrona, zawodnik testowany,  Filipowicz, Pysno – Ruciński, R. Lamch, R. Szczepaniak, Podeszwa, Grim – Sroślak
Grali też: Wilk, Wieczorek, Napora, Piątkowski, Duda, Kwarciak, Dudek, Kubarski

Bramka MKS: Napora