Koniec rundy jesiennej – MKS traci punkty z Płomieniem

Herb MKS Myszków

W ubiegłą niedzielę rozegrana została ostatnia 15. kolejka rundy jesiennej częstochowskiej Klasy A gr. II. Po czternastu rozegranych spotkaniach trzy drużyny (Skra, MKS, Płomień) mają wyraźną przewagę nad pozostałymi i to między nimi prawdopodobnie toczyć się będzie walka o awans do Ligi Okręgowej. Czwarta drużyna traci już 10 punktów do lidera.

MKS Myszków wyjazdowy mecz rozgrywał z zajmującym trzecie miejsce w tabeli Płomieniem, który bez względu na wynik kończyłby rundę dokładnie na tym samym miejscu. Wicelider Skra II grał mecz u siebie ze średnio spisującymi się Orłami i liczył na utratę punktów przez MKS,  co skutkowałoby zmianą na pozycji lidera.

Mecz MKS-u i Płomienia rozgrywany był na bardzo trudnym boisku w Kuźnicy. Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny mieli problemy z opanowaniem piłki na nierównej murawie, co miało bezpośredni wpływ na szybkość i składność rozgrywanych akcji a także okazji na zdobycie bramki. Myszkowianie w przebiegu całego spotkania stworzyli kilka sytuacji na strzelenie bramki jednak w każdej z nich brakowało dokładności w wykończeniu strzału. Płomień bramkę na wagę trzech punktów zdobył na 15 minut przed końcem spotkania wykorzystując dośrodkowanie piłki w pole karne po którym jeden z zawodników Płomienia oddał strzał głową nie do obrony przez bramkarza MKS-u. Straconą bramkę można przypisać na konto obrony ponieważ zawodnik w momencie oddawania strzału nie był kryty przez żadnego z nich.

Po spotkaniu z Płomieniem czterech zawodników niebiesko-białych będzie leczyć drobne urazy odniesione bezpośrednio w meczu a także wynikłe w trakcie rundy.

Płomień Kuźnica Marianowa – MKS Myszków 1:0 (0:0)