Pierwsze zwycięstwo w tym roku

W sobotni wieczór na sztucznej murawie boiska na częstochowskiej „Północy” MKS rozegrał czwarte już spotkanie kontrolne w tym roku. Po raz pierwszy naszym rywalem była drużyna z naszego poziomu rozgrywek – Orzeł Kiedrzyn.

Kiedrzynianie grający na własnym boisku okazali się dobrym sparingpartnerem i zaaplikowali naszej drużynie dwa gole. Myszkowianie zdołali jednak zdobyć cztery gole i tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bramki dla nasze drużyny zdobyli Tomasz Rados, Piotr Nowakowski, Błażej Wrona i Sebastian Szczepankiewicz. Podopieczni Dawida Krzętowskiego przeważali przez większość spotkania jednak nie ustrzegli się błędów w obronie i ich niefrasobliwość wykorzystali zawodnicy Orła. Po raz pierwszy w sparingu wziął udział lider środka pola Robert Szczepaniak. Pierwszy epizod na boisku zaliczył też wracający po ciężkiej kontuzji kolana, kluczowy zawodnik ofensywy – Szymon Zboralski. Drobnego urazu nabawił się Piotr Napora, również ważny dla zespołu zawodnik, który ze względu na uraz kostki stracił całą rundę jesienną. Do treningów powrócił też po niemal rocznej przerwie Daniel Sroślak. Młody wychowanek MKS-u w analogicznym okresie roku poprzedniego imponował skutecznością w sparingach, jednak uraz więzadeł krzyżowych wykluczył go z gry na bardzo długi okres. Powrót młodzieżowców tej klasy co Napora i Sroślak byłby ogromnym wzmocnieniem składu, oczywiście przy założeniu osiągnięcia przez nich pełni formy sportowej.

W środę kolejny sparing. Tym razem naszym rywalem będzie zespół czołówki III ligi – Skra Częstochowa. Z takim rywalem dawno MKS się nie mierzył. Tym nie lada wyzwaniem niebiesko-biali rozpoczną krótki obóz treningowy w Hucisku gdzie będzie naszą drużynę gościło Orle Gniazdo. Będzie to możliwe dzięki ogromnej życzliwości Pani Urszuli Jędrusińskiej, jednego z największych sponsorów MKS-u.