Poraj zdominował Puchar Polski

Ostatni piłkarski akord roku, jakim był mecz Pucharu Polski pomiędzy Polonia Poraj a MKS Myszków zabrzmiał zdecydowanie dla Polonii. Rozgrywany w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych mecz od niemal samego początku pokazywał wyższość zespołu naszego sąsiada.

Kilka razy z opresji ratował MKS Michał Bruś, raz sędzia nie  uznał bramki pokazując spalonego ale w ostatniej minucie pierwszej połowy po pięknej zespołowej akcji Polonia w końcu dopięła swego i strzeliła gola do szatni. W drugiej połowie myszkowianie zagrali wprawdzie lepiej, stwarzając kilka bardzo dogodnych okazji do strzelenia bramki jednak skuteczność szwankowała i piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki rywali. Porajanie wyprowadzali natomiast niezwykle groźne kontry i niemal każda z nich pachniała bramką. Dwa razy po zgranych akcjach Poloniści rozklepali naszą jedenastkę i MKS dość wysoko został pokonany w Pucharze Polski na szczeblu okręgu częstochowskiego.

Myszkowianie choć grali ambitnie nie mieli w grze dość jakości by pokonać przeciwnika a Polonia pokazała, że dysponuje szerokim i niezwykle mocnym składem. W MKS-ie nie mogło zagrać trzech podstawowych zawodników, którzy mogliby odwrócić losy meczu. Rola Pawła Skwarczyńskiego, Bartosza Braksatora i Tomasza Radosa jest dla naszego znaczna i trudno jest ich zastąpić. Urazy jednak nie pozwoliły by zawodnicy ci znaleźli się chociażby w osiemnastce meczowej. Mecz ten pokazuje też jak znakomitym wynikiem jest wysokie miejsce w IV ligowych rozgrywkach. Polonia znajduje się bowiem za MKS-em ze stratą dwóch punktów do naszego zespołu.

Życzymy polonistom sukcesów w dalszych rundach Pucharu Polski i gratulujemy zasłużonego zwycięstwa. Teraz dla zawodników przychodzi czas zasłużonego odpoczynku. Awans do czwartej ligi a później wspaniały występy w roli beniaminka podsumowują rok sukcesów MKS-u, zawodników i trenera Dawida Krzętowskiego. Porażka na zakończenie roku nie może tego zmienić.

To jak mocny MKS zobaczymy w przyszłym roku zależeć będzie w głównej mierze od kwot przyznanych z Urzędu Miasta dla naszego stowarzyszenia. Jeżeli nastawienie włodarzy się nie zmieni, meczów takich jak dzisiejszy będziemy zapewne oglądać więcej, bowiem wiele zespołów dysponuje znacznie większym budżetem niż MKS i nie zawsze serce włożone w grę będzie gwarantowało tak dobre rezultaty jak w roku 2015.

MKS Myszków – Polonia Poraj 0:3 (0:1)

Skład MKS: Bruś – Kołodziej, Maternik, Kryger, Mazurek – Przewieźlik, Tomkowicz, Zdanowski, Wrona, Korbel – Rosochacki

Grali też: Szczepaniak, Żurawski, Zboralski