Relacja: MKS – KS Panki

MKS Myszków - KS Panki, na zdjęciu Szymon Zboralski

Założenia taktyczne na dzisiejsze spotkanie były jasno określone przez trenera myszkowskiej drużyny, zagrać bezbłednie z tyłu aby nie stracic bramki i szukać swojej szansy w kontratakach. KS Panki to jedna z silniejszych ekip w lidze. Wiadomo było, że będą grać o całą pule punktów – bo strata punktów była by dla nich porażką.

W samym spotkaniu nasi zawodnicy realizowali te założenia, starali się głównie bronić – skupiając się na grze defensywnej. Kilkakrotnie MKS przeprowadził groźne kontrataki i po właśnie takich próbach trzy groźne strzały oddał Szymon Zboralski, a Daniel Sroślak doszedł do sytuacji jeden na jeden z bramkarzem rywali z Panek. Pod koniec meczu wyżej wymieniony Sroślak doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Jego zmiennikem był pomocnik Miłosz Gordel, a wcześniej na boisku pojawił się napastnik Przemysław Chybiński zmieniając Bartosza Czajkowskiego. Pod koniec spotkania goście chcąc wywieźć zwycięstwo musieli sie odkryc i w kocówce moglo to przynieść zwycięstwo dla MKS-u. Swoje szanse na strzelenie dwóch bramek dla myszkowan miał Gordel, gdy za pierwszym razem jego strzał obronił bramkarz, a za drugim w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem strzelił obok prawego słupka bramki. Gdy ale wiadomo, że takie kiksy mogły się zdarzyć każdemu zawodnikowi.

Dzisiejsze spotkanie pomimo nieustannie widniejącego na niebie słońca było rozgrywane w zimny i wietrzny dzień. Temperatura powietrza 4 stopnie C.

Wyniki pozostałych piątkowych wyników z Ligi okręgowej:
Sparta Siedlec Duży 4-4 Lotnik Kościelec
Pogoń Kamyk 2-0 Oksza Łobodno

Skład MKS Myszków:
B. Gęsikowski, M. Przybyłek, Ł. Zawrzykraj, P. Piątkowski, R. Lamch, P. Napora, G. Jasiński, K. Lewicki, D. Sroślak, S. Zboralski, B. Czajkowski
Ławka rezerwowych:
M. Szota, M. Gordel, K. Zawadzki, P. Gorzkowski, P. Chybiński

Zmiany:
46′ B. Czajkowski – P. Chybiński
65′ D. Sroślak – M. Gordel

Kartki:
Ł. Zawrzykraj (ż)
R. Lamch (ż)
M. Przybyłek (ż)