Remis z Ostoją

Herb MKS Myszków

Po raz pierwszy zespoły Ostoji Żelisławice i MKS Myszków zagrały na naturalnej nawierzchni. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu przyjaciół klubu udało się przygotować boczną płytę boiska przy ul. Pułaskiego. Nie jest ona najlepszej jakości ale dzięki temu, mecz ten pokazał scenariusz jaki pewnie często będzie przerabiany przez MKS w rundzie rewanżowej. Pomimo sporej przewagi z gry, mecz zakończył się bez rozstrzygnięcia. Ostoja w ostatnich dwóch sparingach przedsezonowych zwyciężała naszą drużynę. Tym razem mecz nie wyłonił zwycięzcy. W drużynie MKS zabrakło Roberta Szczepaniaka, Daniela Rucińskiego, Patryka Grima, Roberta Lamcha i Bartłomieja Wilka, stąd wszyscy zawodnicy dostali szansę gry w dłuższym wymiarze. MKS przeważał zdecydowanie w pierwszej połowie ale stracił bramkę po stałym fragmencie gry i dopiero w samej końcówce pierwszej odsłony wyrównał po bramce Błażeja Gradka. Druga połowa była bardziej wyrównana. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził ponownie Błażej Gradek ale wystarczył rzut rożny dla Ostoji by znów było remisowo.

Był to trzeci sparing MKS w ostatnich siedmiu dniach i taka dawka wysiłku meczowego powinna dać efekt w lidze. Cały mecz rozegrał w naszych barwach Marcin Bryła, pamiętający jeszcze czasy drugiej ligi i KS Myszków, dla którego strzelał bramki na zapleczu ekstraklasy. Może on być ciekawą opcją w ataku. Mimo długiej przerwy w grze, potrafi wziąć na siebie ciężar gry i przytrzymać piłkę znajdując się tyłem do bramki, czego bardzo w ostatnich czasach MKS-owi brakowało.

Przedostatni sparing na pewno pokazał, że na nierównej nawierzchni siły się wyrównują i braki techniczne można zakamuflować ambicją i dobrą organizacja gry obronnej. Tego możemy spodziewać się w meczach wyjazdowych, których myszkowianie będą mieli w rundzie rewanżowej aż dziewięć.

Skład MKS: Gęsikowski – Piątkowski, Filipowicz, Pysno, Wrona – Kwarciak, Podeszwa, Napora, Gradek, Bryła –  Sroślak

Grali też: Wieczorek, Greń, Kubarski

MKS Myszków – Ostoja Żelisławice 2:2 (1:1)

Bramki MKS: Gradek x 2