Rezerwy Gieksy pokonane

Sparing MKS Myszków

W sobotę o 13.30 zawodnicy MKS-u rozegrali kolejne spotkanie sparingowe, pokonując występujące w IV lidze rezerwy GKS Katowice 3:1 (1:0). Mecz rozegrano na treningowym sztucznym boisku GKS-u. Rezerwy GKS-u rozgrywały tego dnia dwa sparingi (drugi z Kamienicą Polską), więc prawdopodobnie do pojedynku z myszkowianami stanął słabszy skład.

Przez większość spotkania zawodnicy trenera Dziółki dominowali na boisku narzucając swój styl gry. W pierwszej połowie bramkę dla niebiesko białych zdobył Daniel Ruciński. Co ciekawe była to nie pierwsza w ostatnim czasie bramka zdobyta przez Daniela głową. W drugiej odsłonie zawodnicy Gieksy wyrównali ale w dalszej części gry stracili kolejne dwa gole, autorem których był Błażej Gradek. Wszystkie bramki zdobyte zostały z gry bo akcjach oskrzydlających. Duży wkład w ofensywne poczynania zespołu miał Piotr Nowakowski występujący na prawej stronie obrony, który asystował przy dwóch zdobytych golach. Kolejną asystę w meczach sparingowych zaliczył też Tomasz Rados.

Myszkowianie zagrali w mocniejszym niż poprzednim meczu składzie, choć kilku zawodników nadal narzeka na urazy i dojście do pełni formy jeszcze zajmie im trochę czasu. Do wyjściowego składu wrócił Konrad Wieczorek, Daniel Ruciński i Robert Szczepaniak.

Za tydzień kolejny sparing. Po raz drugi tej „zimy” zagramy z czwartligowymi Zielonymi Żarki. Miejsce spotkania zostanie ustalone w tym tygodniu. Gdyby Zieloni zdecydowali się na grę na bocznym boisku MKS-u byłaby możliwość podglądnięcia obu zespołów w Myszkowie. Informacje w tej sprawie podamy wkrótce.

GKS Katowice II – MKS Myszków 1:3 (0:1)

Skład: Bruś – Nowakowski, Dziółka, Filipowicz, Krawczyk – Korbel, Napora, Szczepaniak, Wrona – Rados, Ruciński

Grali też: Gęsikowski, Błaszczyk, Wieczorek, Ulanicki, Lewicki, Greń, Gradek

Bramki MKS: Ruciński, Gradek x 2