Sparingi zakończone w dobrym stylu

MKS Myszków

We wtorek MKS rozegrał ostatni z serii przedsezonowych sparingów. Tym razem mieliśmy okazję zagrać z trzecioligowym Ruchem Radzionków. Nie często się zdarza, że drużyny z tego szczebla rozgrywek decydują się na sparing z zespołem ligi okręgowej, więc należy się cieszyć, że udało się do sparingu doprowadzić. Duża w tym zasługa szkoleniowca „cidrów” – Wojciecha Osyry, który w ostatnim czasie bardzo pomagał MKS-owi w przetrwaniu najtrudniejszych dla klubu chwil w jego historii. Myszkowianie okazali się jednak wymagającym rywalem dla radzionkowian i wygrali sparing na boisku rywala  2:0.

W pierwszej części spotkania więcej z gry mieli gospodarze ale nie stworzyli dogodnej do zdobycia bramki sytuacji. Myszkowianie też nie zagrozili bramce rywali. Po przerwie bramki udało się zdobyć jedynie naszym zawodnikom a do siatki przeciwników trafili, z rzutu karnego wykonywanego po faulu na Mateuszu Gawroński, testowany przez długi okres w Ruchu Radzionków Kamil Pysno oraz Daniel Ruciński głową, po stałym fragmencie gry egzekwowanym również przez Mateusza Gawrońskiego.

Trener Dziółka nie krył zadowolenia z postawy drużyny. Solidna postawa w grze obronnej i szybkie przejście do kontry a także momentami skuteczne utrzymywanie się przy piłce cieszy w kontekście rozpoczynającego się sezonu. Po raz kolejny na boisku pojawili się zawodnicy z drużyny juniorów i pokazali się z dobrej strony co cieszy z wielu względów ale co daje też możliwość większej rotacji w składzie oraz zapewnienia stabilności składu w sytuacjach pauzowania za kary związane z kartkami, urazów czy kolizji z obowiązkami zawodowymi. Z tej ostatniej przyczyny zabrakło w składzie min. naszego kapitana Roberta Szczepaniaka, a także Roberta Lamcha i Daniela Sroślaka. Zespół walczył jednak z wielkim zaangażowaniem bo zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem to z pewnością duża satysfakcja. Tym bardziej, że zespół prezentował dużą dojrzałość w prowadzeniu gry.

Już w sobotę pierwszym naszym rywalem będzie jedna z najsilniejszych drużyn ligi okręgowej – Sparta Lubliniec. W tym meczu również nie będziemy faworytem więc doświadczenia z ostatniego sparingu mogą się okazać bardzo cenne. MKS rozegra spotkanie na wyjeździe i to walka o punkty będzie dla nas najistotniejsza.

Ruch Radzionków – MKS Myszków 0:2 (0:0)

0:1 – Pysno 59′ (rzut karny)
0:2 – 72′

Skład MKS: Wilk – Piątkowski, Krawczyk, Błaszczyk, Pysno – Nowakowski, Napora, Gawroński, Ruciński, Gradek – Dziółka

Grali też: Gęsikowski, Wieczorek, Greń, Wrona, Majer.

Skład Ruch: Poturalski (46′ Wierzbicki) – Twardawa, Wandzik (46′ Zdanowski), Gad (61′ Sroka), Zawrzykraj (61′ Korzeniowski), Zaborowski (46′ Sysiak), Popiel (61′ Hoinkis), Suchecki, Cepek (46′ Urbainczyk), Sadowski, Toszek (42′ Cziba)

Bramki MKS: Pysno, Ruciński